Home 2018 May 28

Daily Archives: 28 May, 2018

La cooperazione internazionale passa dalla Porta delle Langhe per arrivare, al volo, nel cuore...

È in questa ottica che il Banchiere scrittore Beppe Ghisolfi, Direttore Responsabile del magazine Banca Finanza, ha visitato il solenne hotel ristorante della Porta...

Sarandë, Vasil Kajo rizgjidhet kreu i shoqatës Omonia

Vasil Kajo rizgjidhet kreu i shoqatës së minoritetit grek, Omonia për Sarandën. Në zgjedhje prezent ishte kreu i PBDNJ, Vangjel Dule edhe konsulli grek në...

Shtëpia e pabanuar ku u gjet droga dhe snajperi, ishte ‘foleja’ e një grupi...

Detaje të reja dalin në dritë nga banesa qe u sekuestrua sot nga përmbarimi tek ‘Shkëmbi i Kavajës’, ku u gjet arsenal armësh dhe...

Hajdarmataj do të pyesë Habilajn për Tahirin

Një letërporosi ndërkombëtare për t’u lejuar marrjen në pyetje të 3 të paraburgosurve. Dita vendimtare do të jetë e mërkura, pikërisht atëherë kur prokurorë...

Vasili: Protesta e 26 Majit ia arriti qëllimit…

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka komentuar në studion e Fax News, protestën e opozitës së bashkuar ditën...

Dëshmi tronditëse nga Pentagoni: UFO-t egzistojnë dhe kanë ndjekur avionët tanë

Pentagoni ka hapur një dosje të re, ku paraqet me hollësi të dhëna rreth një objekti të çuditshëm që u ndoq nga dy avionë...

Lubonja me Demalinë në kampin e internimit ku vuajti ndëshkimin familja e Lubonjës (foto)

“Një popull që shkatërron kujtesën historike si kulturë mosndëshkimi të së keqes nuk ka forcë dhe moral për të ndërtuar të ardhmen”. Kështu shkruan...

Audio-përgjimi i Agron Xhafaj, zbulohet laboratori se ku po ekzaminohet zëri

Ekzaminimi i audio përgjimit të realizuar në të cilin supozohet se është regjistruar një bisedë mes Albert Veliut dhe Agron Xhafajt, i dërguar nga...

Neranxi-bus a Tepelena: Mille idee un gusto unico e quattro ruote.

Mille idee, un gusto unico, quattro ruote. Quelle sulle quali l'Istituto di cucina di Nikollaq Neranxi attraversa in lungo e in largo l'Albania portando...

Myslimanët të shqetësuar për qendrimet diskriminuese në shkolla dhe në media

Angazhimi Mysliman për të Drejtën (AMD) ka ngritur një kërkesë për investigimin dhe marrjen e masave ndaj punonjëve që kanë shfaqur sjellje e qëndrime...