Home 2018 May 29

Daily Archives: 29 May, 2018

‘Pasqyren’ e Ka Thyer Kryeopozitari Basha. Nga Genc Mlloja

"Edi Rama është sot pengesa kryesore e përparimit dhe integrimit europian të Shqipërisë". E thene kjo sot nga kryeopozitari Lulzim Basha. Po me te vertete...

Sherr brenda PS-së/ Fino përplaset me zv.ministrin

Mungesa e opozitës në komisionet parlamentare ka shtyrë dje deputetët e maxhorancës për të bërë rolin e oponentit ndaj projektligjeve të qeverisë. Edhe pse...

Thaçi befasohet në Austri, takon kosovarin që punon për Sebastian Kurz

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndodhet në Austri për një vizitë zyrtare, ndërsa është pritur gjatë ditës në një takim nga kancelari austriak, Sebastian...

Pronti per la rivoluzione liberale

Due anni fa ci lasciava Marco Pannella. Oggi la sua analisi sulla politica e al società italiana - che all'epoca sembrava una profezia distopica...

Polica bën namin me gjoba, brenda 72 orësh ndëshkohen 167 shoferë

Kontrollet dhe masat e Policisë Rrugore Tiranë vazhdojnë çdo ditë në rrugë të ndryshme, por përsëri “shkelja e semaforit”, mbetet evidente dhe me shifra...

Alarmi/ Në Shqipëri shkak për vetëvrasjet edhe rrjetet sociale

Ekspozimi në çdo orë të ditës në internet, përballja dhe krahasimi mes moshatarësh që jetojnë mes luksit, apo të pasur në dukje, i vë...

“EDI RAMA, KU ËSHTË KANTIERI?”

Nga Dr Gëzim Alpion, Birmingham, United Kingdom MAY 29, 2018 — “EDI RAMA, KU ËSHTË KANTIERI?” – Mediat i kërkojnë llogari KM-it ndërsa Opozita vegjeton dhe...

Kurbin, Policia tenton te shoqërojë në Komisariat Kryetarin për të Drejtat e Lirisë z....

Policia e Kurbinit tenton te shoqërojë në Komisariat Kryetarin për të Drejtat e Lirisë z. Mark Palaj. Ky i fundit ka ndërhyrë gjatë një...

LISTA/ 140 politikanët dhe artistët që morën kredi shteti si të pastrehë

Mbi 140 zyrtarë dhe ish-zyrtarë të lartë, por edhe artistë kanë marrë kredi shteti nga Enti Kombëtar të Banesave. Pra janë trajtuar si të...

Dëshmitari X kërkon azil në Kosovë: Në Shqipëri do më vrasin

Autoritet në Prishtinë kanë marrë në pyetje “Bashkëpunëtorin X” të PD, Albert Veliun 24 orë pasi ai kërkoi azil në Kosovë. “Kam frikë për jetën....