Home 2018 May 30

Daily Archives: 30 May, 2018

Treni fishkëlleu…. Nga Luigi Pirandello

Përktheu: Klodeta Dibra Jermonte. Fillimet e një zjarrmie cerebrale, patën thënë doktorët; dhe këtë e përsëritnin të gjithë shokët e zyrës, që ktheheshin nga dy,...

Murrizi i kërkon Frrok Çupit: A ke qenë apo jo sigurims? Ja si pergjigjet...

Gazetari Frrok Çupi është përfshirë në debate të ashpra me deputetin e PD-së, Myslim Murrizi në studion e “360 Gradë” në Ora News, duke...

Aktori rebel Arben Derhemi ne rolin e At Zef Pllumit

Ne 8-9-10 Qershor ora 20:00 Arben Derhemi vjen me "Rrno per me tregue" nga At Zef Pllumi me regji te Milto Kutali dhe sigurisht...

VIDEO / E rëndë në Fier, një person i jep fund jetës me armë...

Nje person ka vrare veten me arme gjahu kete te merkure ne fshatin Kallm i Vogel te Fierit. Paraprakisht mesohet se viktima eshte Alush Kumanaku,...

Avionët italianë dhe grekë do të patrullojnë qiellin e…

Aviacioni luftarak grek dhe italian do të fillojë nga 5 qershori patrullën në hapësirën ajrore të Malit të Zi, bëri të ditur NATO. Kjo asistencë...

Revista franceze fut në sherr Francën me Turqinë

Revista javore franceze “Le Point”, ka vendosur në ballinë një fotografi të Erdoganit në edicionin e saj të 24 majit me titullin ‘diktator’. “Diktatori: Sa...

COKOLLATA E BARDHE E PASUR ME KALCIUM NDIHMON NE PARANDALIMIN E ALERGJIVE DHE DEPRESIONIT!

Çokollata e bardhë është e përbërë nga gjalpi i kakaos, sheqeri, qumështi pluhur dhe vanilja. Pra edhe pse e bardhë, ajo është çokollatë, vetëm...

Dashamir Shehi pa dorashka: Shkarkoni ato dy njerëz se ju bëjnë me turp

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, në Komisionin e Ekonomisë, ka bërë një deklaratë të fortë duke iu drejtuar kolegëve deputetë. Ai u tha atyre...

Çfarë di PD për Damian Gjiknurin? Ja paralajmërimi i Palokës

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri u përfshi sot në replika me kryetarin e demokratëve Lulzim Basha i cili e akuzoi për lidhje...

Voltana Ademi e lumtur per studentet e konkursit “Pjetër Gaci”

Nga Voltana Ademi Për herë të parë në të gjithë ecurinë e konkursit “Pjetër Gaci”, finalistët e këtij viti kanë përfituar mbështetje konkrete për karrierat...