Home 2018 May 31

Daily Archives: 31 May, 2018

Taulant Balla së bashku me deputetin e Bundestagut gjerman, Metin Hakverdi

Një mik tjetër i Bundestagut gjerman, kësaj radhe i Partisë Social-Demokrate gjermane, deputeti Meti Hakverdi, anëtar i Komitetit për Çështjet e Bashkimit Europian në...

Flet monstra që la shtatzënë 15-vjeçaren

4 vjet e 8 muaj burg do të vuajë 55 vjeçari nga Velçani i Pogradecit që përdhunoi dhe la shtatzënë fqinjën e tij të...

Blendi Fevziu largohet nga Tv Klan? Flet kryeredaktorja e emisionit

Prej dy ditësh në mediat online, po flitet për një divorc të mundshëm të Blendi Fevziut me Aleksandër Frangajt, pronar i Tv Klan. Ka pasur...

Lame tërhiqet nga “lista e zezë”: Pati shumë ankesa nga ndërtuesit!

Ditën e mërkurë, kreu i ALUIZNI-t Artan Lame doli në një konferencë për mediat dhe bëri të qartë “listën e zezë” të ndërtuesve për...

“Tahiri”/ Nga skafi, bizhuteritë e kostumi “Hugo Boss”, për çfarë e pyetën prokurorët shqiptarë...

Burimet thonë se Hajdaramataj dhe Mara kanë marrë në pyetje Nezar Seitin, Meridian Sulajn dhe Moisi Habilajn. I pari u ekstradua pas shumë polemikash...

Senatori francez i caktuar për ndarjen e kufijve në 1880: Ne e copëtuam territorin...

Paul-Henri-Benjamin d’Estournelles de Constant, ishte Senator francez, Nobelist i Paqes (1909), Sekretar i Caktimit të Kufijve mes Shqipërisë e Malit të Zi (1879-1880) i shkruan...

Adriatik Llalla strehim politik në Turqi?

I paralajmëruar disa herë nga ambasada amerikane me burg, i refuzuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit që i bllokoi hyrjen në SHBA dhe i...

Gjiknuri: Unë, Tahiri dhe Xhafaj njerëz me peshë në PS ndaj na sulmon opozita

Kur duket se mazhoranca në pushtet dhe Kryeministri Edi Rama e kanë “braktisur” Saimir Tahirin i cili nuk është më deputet dhe as pjesë...

Fjalimi i Dash Shehit në Parlament: Doni Tortugën apo Europën?

Kreu i LZHK-së dhe deputeti Dashamir Shehi, ka mbajtur sot një fjalim mjaft interesant në foltoren e Parlamentit. Edhe pse mazhoranca kishte braktisur sallën,...

Të jetosh… Nga Agota Kristof

Përktheu: Elona Caslli Të lindësh, të qash, të thithësh gjirin, të hash, të flesh, të kesh frikë. Të duash, të luash, të ecësh, të flasësh, të shkosh përpara, të qeshësh. Të duash, të mësosh, të shkruash, të lexosh, të numërosh, të luftosh, të...