Home KRYESORE Live/Nis protesta “ik, ik” e demokratëve tek Ministria e Brendshme

Live/Nis protesta “ik, ik” e demokratëve tek Ministria e Brendshme

Partia Demokratike po proteston sot përpara Ministrisë së Brendshme. Në proteste është Edi Paloka dhe deputete te tjere të PD dhe demokratët po kërkojnë largimin e Fatmir Xhafes.

Policia është bërë kordon dhe nuk lejon protestuesit ti afrohen godines. Protesta po shoqerohet me tensione ndersa kryeministri Rama ka bere te qarte se nuk do i konsideroje kerkesat e opozites.

2
Share: