Home KRYESORE PD shfaq videon/ Flet dëshmitari që realizoi audio përgjimin me Agron Xhafaj

PD shfaq videon/ Flet dëshmitari që realizoi audio përgjimin me Agron Xhafaj

Del me zë dhe me figurë dëshmitari që ka realizuar bisedën me Agron Xhafajn. Video është duke u transmetuar tani në selinë e PD. Dëshmitari tregon si e ka njohur Agron Xhafën.

Basha tha se Rama-Xhafaj janë përpjekur ta eliminojnë këtë person, pas shfaqejes së audio-përgjimit.

Dëshmitari X quhet Albert Veliu. Ai tregon se në vitin 2 000 punova në Itali me grupin e Agron Xhafajt.

“Kur rashë në burg nuk më solli një paketë cigare. E takova për ti kërkuar ndihmë për të cuar hashash në Itali. Agroni më coi te Ermali. Agroni komandon Vlorën.

Agroni ate pune ka bere, e ben edhe tani, ka miqte e tij qe hedhin mall ne Itali. Agroni kishte lidhje me Drejtorin e Policisë së Vlorës”.

Share: