Home KRYESORE Situata “e nxehtë” politike, vjen mesazhi i radhës i ambasadorit Lu

Situata “e nxehtë” politike, vjen mesazhi i radhës i ambasadorit Lu

Ambasadori amerikan Donald Lu ka qenë në një takim me nxënës në një shkollë në Fier, ku i ka dhënë një mesazh brezit të ri:

Këtë foto ambasada amerikane në Tiranë e ka postuar në FB si Foto e Ditës:

“Brezi juaj ka kaq shumë mundësi dhe unë kam besim se ju do të bëheni udhëheqësit e ardhshëm që do ta çojnë Shqipërinë drejt një të ardhmeje më të mirë”, u tha Ambasadori Lu nxënësve nga shkolla Numani në Fier.

Politika shqiptare ndodhet ne nje moment “te nxehte”, teksa PD kerkon doreheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj pas publikimit te audio-pergjimit per vellane e tij Agron Xhafaj, i cili sot ne nje leter publike bente me dije vendimin per tu vetedorezuar tek autoritetet italiane dhe per te vuajtur denimin e mbetur.

Share: