Home KRYESORE Takimi i shumëpritur do të zhvillohet më 12 qershor në Singapor

Takimi i shumëpritur do të zhvillohet më 12 qershor në Singapor

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, tha se do të takohet me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, më 12 qershor në Singapor për të diskutuar denuklearizimit e Gadishullit Korean.

“Takimi i parashikuar midis Kim Jong Un dhe meje do të zhvillohet në Singapor më 12 qershor,” tha Trump në Twitter. “Ne të dy do të përpiqemi ta bëjmë atë një moment shumë të veçantë për Paqen Botërore!”. – shkruhet me poshte te faqen e twtittert te presidentit Donald Trump

 

Share: