Home 2018 June 4

Daily Archives: 4 June, 2018

“Plasi puna!”, Berisha nxjerr shifrat: Ja ku i punësoi Rama 10 mijë shqiptarë në...

Duke ironizuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama, ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka renditur shifrat e shqiptarëve që janë...

Kushëriri i Azem Hajdarit merr azil politik në Francë, reagon djali i ish deputetit

Arben Hajdari, djali i xhaxhait të Azem Hajdarit ka fituar statusin e azilantit politik në Francë. Lajmi është bërë me dije në rrjetet sociale...

Ky shtet të paguan 5 mijë euro nëse i lë gratë shtatzënë!

Rreth 40 për qind e foshnjeve të lindura jashtë martese, është një rekord që e mban Amerika. Ajo qëndron afër mesit të paketës globale...

Prokurori i dosjes “Tahiri” para vetting-ut më 5 qershor, Ja pasuria e tij?

Prokurori i Krimeve të Rënda, Dritan Prençi, do të dalë në seancë dëgjimore përballë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Senca për Prençin është parashikuar për...

Taksa e Rrugës së Kombit, vjen thirrja e parë nga Kukësi për Ramën

Ndonëse fillimisht u përfol se taksa e kalimit për banorët dhe përdoruesit e shpeshtë do të ishte 1.5 euro, qeveria duket se ka vendosur të...

VIDEO/ Rita Ora ndez sheshin me vallen e Tropojës dhe përshëndet shqip

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka ndezur kryeqytetin mbrëmjen e sotme me këngët e saj. Rita këndoi kengen e saj me te fundit...

E pabesueshme/ Rita Ora tregon pse i bëri flokët e kuqe gjatë koncertit në...

Rita Ora i habiti të gjithë kur u shfaq në avionin që ishte nisur drejt Shqipërisë me flokë të kuqe. Gjatë performancës së saj në...

Italianët nuk duhet të fajësojnë gjermanët e të tjerët në BE për krizën e...

Nga Philip Innman, The Guardian Italianët po luftojnë me Kushtetutën e tyre dhe ndoshta do të shkojnë drejt zgjedhjeve të tjera. Por a janë ata...

Vdesin në moshën 21-vjeçare binjaket e bashkuara

Maria dhe Consolata Mwakikuti, motrat binjake të bashkuara në Tanzani, kanë vdekur në moshën 21-vjeçare pas komplikacioneve në rrugët e frymëmarrjes. Dy vajzat ndanin...

Horoskopi, 04 qershor 2018

Dashi Nganjëherë zgjidhjet e duhura vijnë andej nga nuk e mendon fare, prandaj nuk duhet të mendoni se situata ku ndodheni nuk ka rrugëdalje. Hëna...