Home 2018 June 5

Daily Archives: 5 June, 2018

Kandidati për Bashkinë e Tiranës, Kryemadhi: Po përgatiten dy ministra si kandidatë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e ftuar në “Tonight Ilva Tare”, duke folur për zgjedhjet e ardhshme lokale, tha se në...

Mos u mashtroni, ja si shoqatat “bamirëse” i vjedhin qytetarët për fëmijët e sëmurë

Fiks Fare ka denoncuar sonte një tjetër rast të shoqatave “bamirëse”, që mbledhin para rrugëve me pretendimin për të ndihmuar fëmijë të sëmurë, por...

“Protesta e 26 Majit, përgjegjësia e Xhafës dhe rruga opozitare e LSI”

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka thënë në emisionin “Tonight Ilva Tare” se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nuk ka përse...

Linda Rama tregon kur qan Edi Rama

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama i është përgjigjur mbrëmjes së të hënës disa pyetjeve sa thumbuese, aq edhe komike të fëmijëve të emisionit “Piter...

Tërmeti i fuqishëm shkund Amerikën Qendrore (360video)

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur brigjet e Guatemalës. Ngjarja sizmike vjen vetëm disa orë pas shpërthimit të vullkanit Fuego të vendit, i cili...

NATO bën gati 18 mijë ushtarë dhe ia dërgon në kufi me Rusine

Manovra “Saber Strike”, në të cilën marrin pjesë Estonia, Letonia, Lituania, Polonia dhe 17 ushtri të tjera partnere dhe aleate nisi dje (03.06.). Ajo...

Horoskopi ditor, e martë 5 qershor 2018

Dashi Do të jeni të mërzitur për shkak të disa projekteve që nuk stimulojnë kreativitetin tuaj. Megjithatë duhet të mundoheni të mbyllni gjithçka brenda një...