Home 2018 June 11

Daily Archives: 11 June, 2018

A je? “Skllav i mirë”…!? Nga Dritan Shano

A je? “"Skllav i mirë" është ai, të cilit i ke mundësuar një të ardhur/pozicion të mirë – shpesh më të mirë sesa e meriton,...

‘Nuk kam vrarë prindërit, por dy hije’, gjykata shtrim të detyruar ne spital

I riu nga Dibra, i cili akuzohet se vrau dy prindërit e tij pak ditë më parë është përballur me gjykatën ditën e sotme. Përpara...

Ndryshime në Policinë e Shtetit….

Sërish ndryshime ne Policine e Shetit. Mësohet se kryekomisari Pal Marku, me detyrë Specialist në Njësinë për Hetimin e Krimeve ndaj Personit dhe Pasurisë...

Zbulohet për çfarë është diskutuar ne mbledhjen e PD dhe aleateve

Partia Demokratike ka mbledhur paraditen e sotme grupin parlamentar, në të cilën kanë qenë të të pranishëm dhe aleatët parlamentarë te opozitës. Mësohet se në...

Qumështi në fermat e Ukrainës, ende me lëndë radioaktive nga Çernobili

Më shumë se 30 vjet pas shkatërrimit katastrofik, centrali bërthamor i Çernobilit fajësohet për nivelet e larta të rrezatimit të zbuluara në qumështin e...

Banorët bllokojnë rrugën e Valbonës: Dinamiti i HEC-ve po na shemb shtëpitë

Dhjetëra banorë të Dragobisë në Tropojë janë organizuar mëngjesin e sotëm në një tubim dhe kanë bllokuar rrugën nacionale Bajram Curri-Tropojë. Siç shihet edhe...

Takimi historik Trump-Kim, ja pse u zgjodh Singapori për këtë samit

Samiti historilk midis presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un do të ndodhë në Singapor....

VIDEO/ Truprojat e Kim Jong-un fitojnë vëmendjen e të gjithëve, ja cfare bene…

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka marrë sërish me vete truprojat në Singapor, para takimit të shumëpritur me presidentin amerikan Donald Trump. Të...

Vasili: Autostraden e mbyllen.Po 10 milion turistet nga malet si kaçake do kalojne?!

Nga Petrit Vasili Thone qe priten 10 milion turiste ne Shqiperi kete vit. Autostraden Tirane Durres e mbyllen keta "strateget" e turizmit pikerisht ne startin e...

Italia i mbyll portet anijes me emigrantë, Salvini: Qëndroni ku jeni, mos u afroni!

Një anije shpëtimi që ka sjell me vete 629 emigrantë, është bllokuar në Mesdhe pasi Ministri i ri i Brendshëm i Italisë ka refuzuar...