Home 2018 June 12

Daily Archives: 12 June, 2018

Vajza udhëton për 1000 km për të takuar një djalë, por vetëm kur arrin...

Ata u njohën në Barcelonë verën e kaluar, pas sulmit terrorist që vrau 13 njerëz. Ata kërkuan strehim në të njëjtin hotel dhe midis...

Snam: al via joint venture tecnica con Albgaz in Albania

Di Titta Ferraro Snam e Albgaz, operatore infrastrutturale del mercato gas in Albania, hanno firmato oggi a Tirana un accordo per dare vita a una...

U gjet në mes të rrugës, mediat: Premtimi i të dashurit që solli në...

Deri tre vjet me pare 20-vjeçarja Anxhela Meçani jetonte ne periferi te Tiranes, ne Shqiperi. Me pas ajo u transferua në Itali sepse i...

Rama mburret me uljen e papunësisë/ Komentuesit: Po ti vetë a i beson këto...

Atë që deklaroi dje ministri Arben Ahmetaj e përforcoi sot Kryeministri Edi Rama: “Rekord historik, papunësia bie nën 13 %”. Por të shumtë janë...

SHBA vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë

Shtetet e Bashkuara vendosën të hënën sanksione ndaj pesë subjekteve dhe tre individëve rusë, duke i akuzuar ata për aktivitet keqdashës kibernetik, me synimin...

I Bektashi: culto mistico albanese, ponte tra Occidente e Oriente

di Martina Napolitano e Simone Benazzo, Euro News Il derviscio ci riceve e avverte che dovremo attendere: “Sua Santità oggi ha avuto delle visite non...

Zëri i Amerikës: Adriatik Llalla Ia hodhi vetingut, por ka ende llogari të hapura...

Në Shqipëri, Kolegji i Posaçëm i Apelimit, vendosi sot të lërë në fuqi vendimin e marrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për ndërprerjen...

Takimi historik Trump – Kim Jong Un, çfarë ndodhi në hotelin luksoz në Singapor

Pas një viti të mbushur plotë me tensione dhe ofeza në distancë, presidenti i SHBA-ve Donald Trump, dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim...

Neranxi, dialogu për të bërë kuzhinën italiane një ambasador te cilësisë dhe mirësisë më...

Bashkëbisedim me Shefin e Zyrës së Shitjes Dr. Serafino Stajano në Ambasadën Italiane. Një bashkëpunim i mirë mbi shijet ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë si shkolla e...

Rrëmbeu e nxorri në shitje modelen e njohur, 17 vite burg

Modelja britanike që u rrëmbye, u përdhunua dhe u drogua në Itali ka thënë se ndihet e qetë dhe e shfajësuar pasi personi që...