Home 2018 June 13

Daily Archives: 13 June, 2018

Blocco navale, il precedente del governo Prodi, 1997 l’emergenza sbarchi dall’Albania!

Nel 1997 per fronteggiare l'emergenza sbarchi dall'Albania il governo del centrosinistra firmò accordi con Tirana. Una strategia che non ha pagato. E che portò...

Detajet/ Si e festoi PS-ja 27 vjetorin, mungesat që ranë në sy…

Socialistët festuan dje 27-vjetorin e krijimit të partisë së tyre. Festimet u zhvilluan njëkohësisht në të 61 bashkitë e vendit, ndërsa në Tiranë, ceremonia...

Konfirmohet në detyrë kryetari i Kushtetueses Bashkim Dedja, reagon Maks Haxhia

Kryegjyqtari i Kushtetueses Bashkim Dedja kaloi me sukses vetingun duke u rikonfirmuar në detyrë. vendimi sapo u shpall nga KPK. z. Dedja nuk mori...

Pio e Amedeo: ‘Dall’Albania col gommone’, la risposta di Ermal Meta

Nel corso della finale di Amici il duo comico ha provocato il cantautore che qualche ora dopo ha replicato su Twitter Pio e Amedeo hanno portato scompiglio alla finale di Amici...

Ambasadori i Rusisë në Beograd: Krimeja është Rusi, Kosova është Serbi

“Krimeja është Rusi e Kosova është Serbi . Kjo nuk është vetëm parullë, ky është realitet juridik që duhet të respektohet”, ka deklaruar Aleksandar...

Agron Duka: Katastrofa në Durrës… Do ketë protesta

Në pjesën e dytë të emisionit 360gradë, u diskutuan temat mjaft të mprehta: Drama ambientale në PortoRomano, Durrës dhe beteja e aktorëve për të...

Ja si u ruajtën Trump dhe Kim Jong-un në Samitin e Singaporit(video)

Mbërritja e liderëve botërorë në Samitin e Singaporit u shoqërua në masa të larta sigurie si kurre me pare. Mbi 5 mijë oficerë mbikqyren...

Kush mund t’a pengojë marrëveshjen për emrin e Maqedonisë?

Biseda e dytë telefonike mes kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Tsipras solli arritjen e marrëveshjes për emrin, gjuhën dhe identitetin maqedonas. Por, cilat janë hapat...

Video/ E mitura u përdhunua nga burri i hallës, por autori endet i lirë

Në datën 8 Maj 2018 emisioni “Stop” transmetoi rastin e abuzimit seksual të një miture nga ana e burrit të hallës, Rezmi Turhani. Por...

Bisedat sekrete që çuan në takimin mes Trump dhe Kim Jong-un

Analisti Ilir Kulla është shprehur se para se të ndodhte takimi mes Donald Trump dhe Kim Jong-un në Samitin e Singaporit, janë zhvilluar disa...