Home KRYESORE A dështuan negociatat për BE? Kryeministri jep sinjalin e parë, shkarkon…

A dështuan negociatat për BE? Kryeministri jep sinjalin e parë, shkarkon…

Zëvendësministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Kleopatra Maliqi është shkarkuar sot nga detyra.

Vendimi është marrë nga kryeministri Edi Rama dhe i është bërë e ditur Maliqit.

E shkarkuara ishte zv/ministrja që merrej me procesin e integrimit dhe hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në.
Vendimi është marrë një ditë më parë dhe bërë publik ditën e sotme.

Image


360grade.al

Share: