Home KRYESORE FOTO/ Presidentja e Kroacisë i dhuron fanellën e kombëtares Trumpit dhe May,...

FOTO/ Presidentja e Kroacisë i dhuron fanellën e kombëtares Trumpit dhe May, por shikoni si reagon kryeministrja britanike

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, e cila mori shumë vëmendje gjatë çerekfinales në Botëror që vendi i saj fitoi kundër Rusisë, ka shfrytëzuar samitin takimin e Nato-s për t’iu bërë nga një dhuratë liderëve botëror.

Capture

Fillimisht 50-vjeçarja i dhuroi një bluzë të uniformës që Kroacia mban veshur në Botëror presidentit amerikan Donald Tramp. Ky i fundit dukej shumë i lumtur nga dhurata që homologia e tij nga ballkani i kishte bërë.

NINTCHDBPICT0004196355971

Po e njëjta dhuratë iu dha edhe Theresa Mai, kryeministres britanike, e cila e pranoi por dukshëm nëpërmjet humorit cinik nënkuptoi se sonte në gjysmëfinalen e Botërorit kundër Kroacisë e fituar do të dalë Anglia.


360grade.al

Share: