Home Gjeo-Ekonomia Ja si “Vodafone Albania” po vjedh shqiptarët me paketat e internetit, qytetarët:...

Ja si “Vodafone Albania” po vjedh shqiptarët me paketat e internetit, qytetarët: Po na konfiskojnë kreditin

Kompania celulare “Vodafone Albania” po abuzon në kurriz të konsumatorit shqiptar.

Janë të shumtë personat që ankohen për “marifetet” që kjo kompani celulare po bën në kurriz të klientit, veçanërisht me shërbimet e internetit me parapagesë.

Ja disa nga denoncimet e qytetareve:

Ku eshte pare edhe eshte degjuar qe kompania telefonike te te konfiskoje kreditin e mbetur nderkohe qe numri nuk eshte caktivizuar dhe vazhdon te beje rimbushje,duke mos marre mundimin as te te njoftoje.Edhe mund ta besoja qe mbasi skadon numri nga mungesa e rimbushjeve nuk mund te ti kthejne leket,po as me kete nuk do te isha dakord po te riaktivizohej numri brenda nje periudhe te caktuar personit qe e posedon ate numer.Sherbimi i klientit ta mbyll telefonin ne surrat.Oferta skandaloze.Me keto ritme dhe kete politike sdo ju mbetet me asnje klient.Shpresoj ti hyje ne pune te tjereve qe e lexojne ky feedback-u im

Mir me 100 lekshin qe na e hoqet te family po me bonuset cpatet?? Dhe te family dhe te internet for friends, po na detyroni te kalojm ne Telekom apo Eagle

Merrni shembull >> Krijoni grupin tuaj ONE FAMILY me deri në 5 numra me parapagesë dhe përfitoni secili deri në 200 lekë ulje dhe 500MB dhuratë për çdo paketë të aktivizuar.

Plus nese aktivizon oferten nga app ke dhe 3GB internet bonus.
Mos te flas per Eagle qe ka oferta me te lira.

Verini gishtin kokes pa ju ven populli shkelmin!!! Pastaj shifni readyn juve!!!

Madje të irrituar jane dhe turistët e huaj:

It happens in Albanian!!! You buy 8GB of internet and then you not supposed to use them because if you watch youtube or you facetime or you navigate you can consume them in less than 8 days and of course Albanian Vodafon customer service never gives you an answer why ?! Mane while in other countries they are enough for a month!!!! #boycottVodafoneAlbania/korrieri.org

Share: