Home KRYESORE “Ndërhyrje pas dekadash”, Rama nxjerr videon: Restaurim i plotë i 6 xhamive

“Ndërhyrje pas dekadash”, Rama nxjerr videon: Restaurim i plotë i 6 xhamive

Kryeministri Rama e ka nisur diten sot duke ndare me ndjekesit e tij ne Facebook videon nga punimet per restaurimin e 6 xhamive monument kulture ne vend.

“MIRËMËNGJES 😃dhe me këto pamje të kantiereve për restaurimin e plotë të 6 prej xhamive monument kulture në vend, ku ndërhyrja e parë tërësore pas dekadash lënie ne rrënim do të nxjerrë në dritë vlerat e tyre të jashtëzakonshme kulturore e artistike duke i kthyer ne referenca kyç të itinerareve turistike, ju uroj një ditë të mbarë 🌹”- shkruan Rama.

 

Share: