Home KRYESORE I dënuar me 20 vite burg për vrasje të dyfishtë, arrestohet…(Video)

I dënuar me 20 vite burg për vrasje të dyfishtë, arrestohet…(Video)

Një person i dënuar me 20 vite burg është arrestuar nga policia e Pukës. Në pranga përfundoi Ndue Memaj, 39 vjeç, banues në Lezhë.

Ndalimi i tij u bë pasi me 03.11.1999 ka vrarë me armë zjarri shtetasit J. N dhe A. H. Për vrasjen e dyfishtë, Gjykata e Apelit në Shkodër më 7 tetor 2013, e ka dënuar këtë shtetas me 20 vite burg për veprat penale “Vrasja me paramendim” e “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Share: