Home KRYESORE Italianët tërbohen me turistët: A mund të dilet kështu nëpër rrugë

Italianët tërbohen me turistët: A mund të dilet kështu nëpër rrugë

Peschiera del Garda është një nga vendet turistike e njohura në Itali.

Por së fundmi, në mediat italiane është hapur debati mbi veshjen e turistëve.

Kjo, pasi shumë prej tyre, duke mos duruar dot temperaturat e larta, dalin nëpër rrugë me tanga dhe të brendshme.

Shumë banorë të zonës janë të irrituar nga veshja dhe sjellja moskokëçarëse e turistëve.


360grade.al

Share: