Home KRYESORE Ish ambadoroja Alma Lama ka zhvilluar një takim me Cherie Blair

Ish ambadoroja Alma Lama ka zhvilluar një takim me Cherie Blair

Ish-ambasadorja e Kosovës në Itali. Znj. Alma Lama ka zhvilluar një takim me Cherie Blair, avokate e njohur në nivelin ndërkombëtar, dhe njekohësisht gruaja e ish-kryeministrit britanik Tony Blair.

Cherie Blair është e njohur edhe për aktivitetin e saj në ndihmë të grave sipërmarrëse.

Lama ka shkruar për takimin me të në Milano të Italisë, ku ka marrë pjesë në një konferencë të organizuar nga organizata ndërkombëtare Suez dhe është folur për lidershipin e grave.

Për me tej postimi në Facebook.

Sot takova nje grua te jashtezakonshme. Cherie Blair, gruaja e Tony Blair, nje lidere globale qe mbeshtet grate ne te kater anet e botes. Cfare kenaqesie biseda me te.

Ishte nderë ftesa qe me bene per te marre pjese ne nje konference frymezuese per lidershipin e grave, ne Milano.

Aty te harta po perpiqeshim te gjenim Kosoven..😀

Share: