Home Authors Posts by Redaksia

Redaksia

17349 POSTS 17 COMMENTS
Perqasje.com eshte reviste elektronike qe nuk boton lajmin zyrtar, por reagimet e qytetareve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik! Share This: Share This: Share This: Share This:

“Janë tanët, rri i qetë, këtu e gjithë Policia është me...

Nga Carlo Bollino “Qetësohu, vëlla, këtu je si në shtëpinë tënde, e gjithë Policia është me ne”. Trafikanti shqiptar i flet trafikantit italian për ta...

Ambasadori egjyptian Mohamed Khalil: Do forcojmë marrëdhëniet historike me Shqipërinë

Ambasadorin e Egjyptit ne Tirana, Mohamed Khalil e intervistoi Alkest Shehu 1-Zoti Ambasador, si paraqiten marrëdhëniet diplomatike midis Shqipërisë dhe Egjiptit? Dy vendet karakterizohen nga marredhenie...

Educazione imprenditoriale, alimentare e finanziaria in memoria di Michele e Pietro...

Di Alessandro Zorgniotti Ai due grandi Industriali albesi, padre e figlio, l’Albania dedicherà una serie di luoghi pubblici di interesse turistico e agroambientale nella prospettiva di...

Nis tryeza e partive politike opozitare, Cilët politikanë marrin pjesë në...

‘Të bashkuar kundër krimit qeveritar’. Siç duket kjo është lëvizja e partive opozitare në vend, të cilat janë ulur sot në një tryezë jashtë...

Noka: Aksioni politik deri në përmbysjen e qeverisë

Aksioni politik i opozitës, i kryesuar nga PD dhe që pasohet nga LSI do të vazhdojë deri në përmbysjen e qeverisë. Kështu tha deputeti...

Te jesh ne lulen e rinise dhe mos te gëzosh ditët...

Nga Xhehuzela Xh Krrashi Periudha e rinise eshte me e rendesishmja, por edhe me e rrezikshmja. Ajo eshte etape e gjallerise dhe prodhimit,periudhe e vrullit, vendosmerise...

PËRGJIMET/ Si iu mburrej Moisi Habilaj italianëve për policinë e kushëririt

Moisi Habilaj, kushëri i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit, kishte njerëzit e tij edhe në “sallën e radarëve në Durres”. Në vend që të...

Ja cfare thote Fatmir Xhafaj për Saimir Tahirin:

Një ditë pasi në përgjimet e trafikantëve të drogës doli emri i Saimir Tahirit ndersa sot, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj organizoi një konferencë...

Dokumentari tronditës: CIA tentoi të ekzekutonte ish-kryeministrin grek, Kostas Karamanlis

Një dokumentar i prodhuar nga një televizion rus “Vesti” hedh hipotezat se shërbimi sekret amerikan ka patur synime që të likujdojë fizikisht ish-kryeministrin grek,...

Raporti/ OECD: Kryeministri Rama ka superpushtet, problemet që po sjell në...

Shqipëria aplikon një model tipik për vende me kabinete të forta qeveritare apo kancelarish ku funksionet janë të përqendruara te zyra e Kryeministrit, por...