Home Authors Posts by Redaksia

Redaksia

19169 POSTS 16 COMMENTS
Perqasje.com eshte reviste elektronike qe nuk boton lajmin zyrtar, por reagimet e qytetareve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik! Share This: Share This: Share This: Share This:

A DUHET TI FESTOJMË FESTA PAGANE?

Nga Gëzim Llojdia Regjimi iku 25 vjet më parë ,tradita e tij për festimin e vitit të ri ende jeton. Duke lënë në heshtje Krishtlindjet,regjimi zgjodhi...

Justina

Nga Edison Ypi Duhet të ketë ndodhur diku pak para Festivalit të 11-ë. Po sorollatesha një mbrëmje tek Sheshi Skënderbej. Në atë kohë, si dhe...

A e kemi një model të ri ekonomik në Shqipëri?

Nga Teuta Nunaj Për të krijuar një model të ri për ekonominë shqiptare është e nevojshme të maten paraprakisht disa parametra të domosdoshëm dhe të...

Të gjitha rrugët të çojnë në zgjedhje të parakohshme

Nga Elvi Fundo Reforma në drejtësi po përplas fort PD dhe PS, të cilat janë vendosur në dy skalione dhe vazhdojnë të mbajnë qëndrimet e...

74 vjeçarët trendi në politikë.

Nga Luan Kurti Topalli e bëri të ditur se nuk ka PD pa B(ë)rishën! Kur themi B(ë)risha kuptojmë Partinë, kur themi Partia kuptojmë B(ë)rishën! Dhe...

Kosova, rast unik-Krimea, rast tipik

Nga Lisen Bashkurti Rasti I Kosoves eshte konsideruar kaher si rast "sui generis" dhe gjeti zgjidhje si I tille. Ndersa rasti I Krimese eshte "rast...

Rrefimi i munguar i politikanit…

Nga Dritan Shano “Zotërinj të trupit gjykues Nuk e di si ndodhi kjo. Si u prishën punët. Se i kishim terezitur aq mirë. Ndoshta ishte për...

Ja shtetet rekorde te perdorimit te internetit

Instituti i Internetit në Universitetin e Oksfordit ka ndërtuar një hartë te perdorimit te internetit në bazë të të dhënave të vitit 2013, të...

Sollaku: Reforma ne Drejtesi te hyje ne fuqi legjislaturen e ardhshme

Ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku është i mendimit se ndryshimet në Drejtësi duhet të hyjnë në fuqi mandatin e ardhshëm qeverisës, me qëllimin t'i krijojne klasës...

Thane per Edi Ramen ne “Studio e Hapur”

Mithat Havari: Një nga pyetjet që më bëri përshtypje të gazetares Eni Vasili , bërë mbrëmë Edi Ramës ishte : "Kush i pagoi shpenzimet...