Home Authors Posts by Redaksia

Redaksia

20805 POSTS 16 COMMENTS
Perqasje.com eshte reviste elektronike themeluar nga gazetari Artur Nura dhe nuk boton lajmin zyrtar, por reagimet e qytetareve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik! Share This: Share This: Share This: Share This:

Artur Zheji: Duket se kemi zgjedhje te parakohshme…

Artur Zheji në editorialin e gazetes Mapo thote se kryeministri Edi Rama me ecejaket nëpër Shqipëri, duket mjaft elektoral, duke ushqyer keshtu - sipas...

Lulzim Basha, Refuzimi per koncensionin e TVSH-se shkarkoi Canin

Kryetari i opozites Lulzim Basha, duhet të jetë i vetmi që e di me saktësi arsyen e shkarkimit të ish-ministrit të Financave, Shkëlqim Cani....

Qeveria parashikon 5% me shume arrestime zyrtaresh…

Mos ju duket cudi por qeveria shqiptare parashikon që të rrisë me 5 përqind arrestimet e zyrtarëve të korruptuar. Ne fakt, kështu thuhet në...

Rama sulmon dhe mbron drejtuesen e FRESSH

Edi Rama ka kërkuar rioganizimin e forumit rinor të PS, pasi ka shprehur pakënaqësi për rolin e deritanishëm te ketij organizimi. Burime nga PS  thanë...

Sokol Balla: Tani gënjeni po deshët

Nga Sokol Balla Vizita e John Kerry ka një vlerë të vecantë. Këtej e tutje gënjeshtrat dhe lojërat politike do marrin një vlerë relative. Shpesh herë...

Koha e zvarranikëve po kalon

Nga Sadri RAMABAJA Prishtinë, 17 shkurt - Nga kaçubat e Prapashticës, para ca viteve, përvjedhshëm, ka ikur dhe ka parakaluar në një lëmë të Prishtinës...

Zbardhet relacioni/ Lokal që do të ndërtohet te liqeni?

"100 herë të më thonë zgjidh, 100 herë do të zgjedh anën e fëmijëve të Tiranës!” Kështu deklaroi ditën e sotme Kryebashkiaku Erion Veliaj. Por sipas...

Presidenca: Kryeministria ka sjelle vetem shkarkimet e ministrave, jo emerimet zevendesuese!

Duket se Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar vetëm shkarkimin e Ahmetajt dhe Canit por jo emërimin e Ministrit të ri të Financave dhe atë...

Idrizi përplasje me MPJ në Komisionin e Jashtëm per kauzen came

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, denoncoi në Komisionin e Jashtëm Parlamnetar, mungesën e përfaqsuesve të Shqipërisë në një konferencë shkencore te zhvilluar kete radhe...

Pa çlirim të medias nuk ka çlirim të Shqipërisë

Nga Denis Muka# Të gjithë flasin për problemin e medias, problemet sporadike por jo më kot, nuk bëhet kurrë një sintezë e gjithë sistemit që...