Home Authors Posts by Redaksia

Redaksia

22661 POSTS 16 COMMENTS
Perqasje.com eshte reviste elektronike themeluar nga gazetari Artur Nura dhe nuk boton lajmin zyrtar, por reagimet e qytetareve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik! Share This: Share This: Share This: Share This:

Zhgënjen rritja ekonomike, mungojnë 40 milionë euro

Nga Gjergj Erabara Programi i qeverisë shqiptare për rimëkëmbje ekonomike mori një goditje tjetër sot (11 prill), pasi Instituti i Statistikave deklaroi se vlerësimi paraprak...

Ralf Gjoni sulmon Erion Veliaj per parkun

Nga Ralf Gjoni ATENTAT EKOLOGJIK - O miq, ky nuk eshte 'Kend Lojrash'. Ky eshte atentat ekologjik! U tha qe s'do kete beton dhe nuk...

Gazetarja Anisa Ymeri per Eneida Tarifen

Nga Anisa Ymeri Për anglishten e Eneda Tarifës dhe maninë për të thënë: Mediat e kanë fajin! Hiç problem nuk ka që përfaqësuesja e kontestuar e...

Shqiperia si Siria Nr. 2

Nga Dionis Xhafa Një nga arsyet që më bën ta dashuroj Shqipërinë është fakti se ky atdhe është kaq shumë i ngatërruar në meridianët politikë,...

EROTIZMI i GEORGE BATAILLE

Nga Ba/Ma Phil. Blerta Haxhiaj Që nga publikimi i librit (Editions de Minuit, 1957) Bataille edhe pse nuk ishte në rrethin e intelektualëve francez, Bataille...

Prokuroria per parkun nis procedim penal ndaj Bashkisë së Tiranës

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për ligjshmërinë e ndërtimit të parkut të fëmijëve te liqeni artificial, për akuzën e “ndërtimit të paligjshëm” dhe...

Provinca në Pasqyrën e Thyer

Nga Jetona Kocibeli Do të doja të flisja për provincën, duke u nisur nga ndjesia që të ofron qetësia e saj, ndonjëherë deri në depresion....

JO dhe JO, asnjë hidrocentral në Valbonë

Nga Mentor Kikia Jam i lumtur që shoqëria jonë nuk po grindet vetëm për politikë. Sot po grindet për të shpëtuar një lumë, një mrekulli...

E heshtur

Nga Era Cela Të desha, të dua, e heshtur, vetmuar, Gjithë natën për ty, përpëlitem. Trupin dhe shpirtin, m’i ke pushtuar, Për ty o djalë venitem. Përse sharmi yt...

Spaç 11 prill 1985, kur diktatori nuk merrte më frymë

Nga Bedri Blloshmi Kjo humnerë është rrethuar nga të gjitha anët me kodra të larta e të rrjepura. Kjo gropë me reliev të thyer në...