Home Authors Posts by Redaksia

Redaksia

22594 POSTS 16 COMMENTS
Perqasje.com eshte reviste elektronike themeluar nga gazetari Artur Nura dhe nuk boton lajmin zyrtar, por reagimet e qytetareve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik! Share This: Share This: Share This: Share This:

Njё semiotikё ligjёrimore e njeriut neokomunist

Nga Alfred Nela “Në gjendjen aktuale të Historisë, çdo shkrim politik s´mundet tjetër veçse të vërtetojë një univers policor, po e njëjta gjë çdo shkrim...

Oligarkia demo(n)kratike!

Nga Luan Kurti Oligarkia financiare është bërë rreziku kryesorë në një serë vendesh në zhvillim për deformimin, nëpërkëmbjen e demokracisë dhe gjenerimin e revolucioneve për...

Fantazma e terrorizmit në shekullin e 21-të

Nga Azem Parllaku I konsideruar tashmë si një makth, terrorizmi nuk bën gjë tjetër veçse mishëron gjendjen e anarkisë në shoqeritë e sotme. Kjo prognozë...

“Grenxat” që nuk u bënë dot “bletë”!

Nga 27.al Drejtoreshat “fashion” të kryeministrit Rama, që menaxhojnë sektorët më të rëndësishëm të qeverisjes Janë të paktën 40 drejtoresha të emëruara nga kryeministri Rama në...

Presidenti Nishani: do i dekretoja dy ministrat gjithesesi

Kreu i shtetit e quajti qëndrim të papranueshëm të qeverisë deklaratën e Ministres së Shtetit, Ermonela Felaj, për shkarkimin e Presidentit nëse shkeleshin afatet...

Edi Rama ben estrade edhe ne Londer

Kryeministri, Edi Rama gjatë pyetjeve nga gazetarët në Samitin e BERZH-it në Londër ka bërë humor rreth çështjes me kryesore që diskutohet sot në...

Ervin Salianji i tregon pranga Arbian Maznikut

Ervin Salianji, Sekretar për Aksionin Qytetar në PD i ka treguar prangat në një debat televiziv, numrit dy të bashkisë Tiranë, Arbër Mazniku. “Duhet...

Ben Blushi i pergjigjet me ironi Alfred Pezes

Deputeti socialist dhe ish gazetari Alfred Peza pati deklaruar se nëse pretendimi që një deputete e PS është kërcënuar me largim të vajzës nga puna...

Shperberja e Shengen mund t’i kushtojë BE-se deri në 1.4 trilion...

Shperberja e hapësirës Shengen mund t’i kushtojë Bashkimit Evropian deri në 1.4 trilion euro gjatë dekadës së ardhshme. Kjo rezulton sipas një studimi të...

France, me ligj godinat duhet ndertuar me lule dhe panele diellor

Një ligj i ri ka kaluar në Francë e pritet që të hyjë së shpejti në fuqi. Sipas tij, të gjitha godinat e reja...