Home Authors Posts by Redaksia

Redaksia

21947 POSTS 16 COMMENTS
Perqasje.com eshte reviste elektronike themeluar nga gazetari Artur Nura dhe nuk boton lajmin zyrtar, por reagimet e qytetareve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik! Share This: Share This: Share This: Share This:

Gli eletti di +Europa!

Il percorso di +Europa è appena iniziato, grazie alla fiducia di 836.837 cittadini in Italia e 47.438 residenti in altri paesi europei. Emma Bonino, Riccardo Magi, Bruno...

Il Congresso “Scienza per la democrazia: verso il diritto umano alla...

L'Associazione Luca Coscioni ha convocato il 5° incontro del Congresso mondiale per la libertà di ricerca scientifica presso il Parlamento europeo a Bruxelles dall'11 al 13...

Llushtraxhiu Romi Topi ne Londer na zbardh faqen si Inva Mula...

Nga Altin Bamllari Nëse ndihesh faqezi, por edhe nëse ndihesh i turpëruar nga faqezinjtë, unë zbulova një llustraxhi në zemër të Londrës që ta zbardh...

Helmimi i ish-spiunit rus/ Moska zyrtare reagon ashpër kundër Tiranës

Retorika dhe ‘perplasje’ ne distance mes Shqiperise dhe Rusise, pas reagimit te Tiranes zyrtare ne mbeshtetje te Britanise, lidhur me akuzat e bera ndaj...

Policia arreston babain që grushtoi e kërcënoi trajnerin e “U-16”

Raportohet se eshtë arrestuar babai që rrahu dhe kërcënoi me thikë trajnerin e moshave të reja të ekipit të Tiranës, Migen Memelli. Përmes një njoftimi...

Heroi i ditës, hyri në ujrat e rrëmbyeshëm të Kirit për...

Fran Vatgjoka, 62 vjeç mund të quhet pa frikë heroi i ditës. Ai nuk e kurseu jetën e tij, për të shpëtuar dy fëmijë...

Habit Dacic: Beogradi gati të realizojnë takimin Putin-Trump

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, u shpreh se vendi i tij është vetëpropozuar për të organizuar një takim mes presidentit rus Vladimir Putin...

Università del Salento, l’accoglienza di 16 studenti stranieri

Da atenei di Albania, Bulgaria, Macedonia e Romania Di seguito un comunicato diffuso dall’Università del Salento: Domani giovedì 22 marzo alle 12.30 si terrà a Lecce,...

Ceni Laku – Doktori popullor që shëroi 500,000 pacientë

Ai do të kujtohet si personi që i dhuroi shoqërisë plot 70 vite pune, me përkushtim për të shpëtuar nga sakatllëku qindra mijëra njerëz...

VIDEO/ Stuhia paralizon qytetin verior, bore dhe erë e fortë

Në Bulqizë ka nisur një stuhi e fuqishme e shoqëruar me erë dhe borë. Temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe në qytet nuk ka asnjë...