Home Authors Posts by Redaksia

Redaksia

23769 POSTS 16 COMMENTS
Perqasje.com eshte reviste elektronike themeluar nga gazetari Artur Nura dhe nuk boton lajmin zyrtar, por reagimet e qytetareve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik! Share This: Share This: Share This: Share This:

FALEMINDERIT QË NA BËRE GRA O ZOT!

Nga Rita Petro UNË DHE JU GRA Kemi një gjë katërcipërisht të përbashkët VAGINËN, dhuratën hirëplotë që na e fali Zoti; Edhe kur na e pështyjnë, njollosin e...

Vizita e Edi Rames ne Shkodër

Nga Romeo Gurakuqi Kryeministri ne Shkoder: kthehet ne vendin te cilit ia shkaterroi perfaqesine, ia dhunoi standardin intelektual e qytetare te fjales e drejtimit, vendin...

GRETA GARBO DHE E DASHURA E HESHTUR E MIGJENIT

Botohet për herë të parë! “Ne ate kohe s’duhet me e dite se ishe e bukur se te hajshin dreqnit! Milloshin, pse me e mohue, e...

“The Guardian”: Masat e autoriteteve turke ndaj medias te pajustifikueshëm e...

The Guardian Turqia tashmë është nën mëshirën e një njeriu me një temperament të keq. Përgjigja e Presidentit Rexhep Tajjip Erdogan ndaj çdo sfide apo...

Historia e Kombit, kur ngjizet në këngë

Nga Azem Parllaku Është e padiskutueshme që, Ilir Shaqiri, ky këngëtar emblematik i Ballkanit, të mbetet ai personaliteti, e zëri që më së miri, përmes...

Explaining state capture dhe Industria…

Nga Klodian Tomorri Ka nje segment tregu ne Shqiperi, nje industri, e cila eshte shnderruar ne nje shembull ulerites te kapjes se shtetit. Eshte treg i...

Te kundertat shqiptare me Perendimin

Nga Lutfi Dervishi Në Perëndim, ndryshon elita politike dhe administrata publike është stabël. Këtu tek ne është e kundërta! Në Perëndim, shërbimi shëndetësor është me pagesë...

Ta shohesh 7 marsin nga syte e femijeve

Nga Denata Toce Syte tregojne vleren e shpirtit te njeriut. I keni pare femijet se sa te vertete jane ne veshtrimin e tyre? I keni...

Mesuesit bejne kombin

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Perafersisht dy shekuj me pare, shkrimtari romantik Francez, Viktor Hygo thoshte se "Mesuesit bejne Kombin". Keto fjale lapidare jane provuar edhe...

MESUESJA E PARE

Nga Alban Bala Nuk jeton me mesuesja ime e pare. Kujtesa tani mbjell lule mbi nje fletore mermeri Dhe une bukurshkrimin e humba. E mbaj mend si me...