Home Authors Posts by Redaksia

Redaksia

22690 POSTS 16 COMMENTS
Perqasje.com eshte reviste elektronike themeluar nga gazetari Artur Nura dhe nuk boton lajmin zyrtar, por reagimet e qytetareve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik! Share This: Share This: Share This: Share This:

Stereotipi i “Shqiptarit”? TË GJITHË, DIKUSH, ÇDONJËRI DHE ASNJËRI…

Nga Enriko Ceko "Që të kuptoni se si shkojnë punët në një vend si Shqipëria ku nuk ka asnjë zhvillim e asnjë ndryshim, po ju...

Politika, për fat të keq, ndryshohet vetëm me pjesëmarrje!

Artisti dhe ish politikani njëkohësisht ish ministri shqiptar i Maqedonisë  Sulejman Rushiti nëpërmjet një statusi te publikuar ne profilin e tij ne Facebook tregon...

10 batutat e javës te Ilir Kullës!

1. O zysh m shau Lymi. Land Bejko per ish Ministrat e PD. 2. Jozefine sa here s ke Saliun hajde te une. Kryeministri....

Albin Kurti bashkë punëtor i Serbisë?!

Nga Artur Nura Po lexoja tek Botapress.Info nje artikull ekskluziv kur duke botuar listën e 489 te burgosurve shqiptare te Kosovës ne Serbi ish drejtuesi...

Fati!

Nga Artur Nura Fati... ky gjarpërim mistik i jetës si era me varkat me vela luan me njeriun në detin jetë! E hedh princ e lidh skllav i jep krahë e zvarrit...

E dini ?! Kisha harruar të shkruaja!

Nga Marsela Xhafa E dini ?! Kisha harruar të shkruaja! Thuhet se të shkruarit është si puna e mësimit të gjuhës së huaj. Nëse nuk...

Kush po e “vret”UÇK-në ?!

Nga Abedin Zymberi, Ish Komandant i UCK ne Maqedoni Kush po e "vret"UÇK-në ?! Sa them ka njëherë të mos shkruaj dhe mos të reagojë...

Mbaji…

Nga Perparim Kabo Mbaji ti gishtat e mi, dhe preke të panjohurën Kërko mes netëve faqe kujtimesh që mos humbin Me gishtat e mi përkëdhele xhamin e lagur Preki bulat...

Histori Berberesh

Nga Artur Nura Kryeministri i Shqipërisë “(Sali Berisha)në një intervistë me të cilën justifikonte të shkuarën, tregoi dhe për një berber që paskësh thyer foton...

Sa e vështire te ecësh te “Myslym Shyri” dhe “Jul Variboba”…

Nga Gresa Hasa Pas gropave të "Myslym Shyrit", në ditë me shi, rruga ime e preferuar është "Jul Variboba" (ku gjendet kafe-librari E7E). Që të...