Home Authors Posts by Redaksia

Redaksia

23901 POSTS 16 COMMENTS
Perqasje.com eshte reviste elektronike themeluar nga gazetari Artur Nura dhe nuk boton lajmin zyrtar, por reagimet e qytetareve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik! Share This: Share This: Share This: Share This:

Pas trazirave ne Mal te Zi, Maqedoni dhe Kosove është shovinizmi...

Sipas studiuesit dhe politikanit Koco Danaj qe i referohet deklaratave te kryeministrit serb Aleksander Vucic bere nga Moska nga ku theksohet se është i...

Dhunohet varri 500-vjeçar askush nuk reagon…

Nje varr 500-vjeçar i cili ndodhet pranë kishës së Shën Venerandes në Pllanë të Lezhës është dhunuar barbarisht në kërkim të sendeve me vlerë....

Duhet te reagonin per Nexhmie Hoxhen, jo Alida Hiskun…

Nga Ilir Seci ...Del Nexhmije Hoxha në TV francez dhe thotë se "...ka qene si Nene Tereza për Shqiptaret...", duke portretizuar veten si bamirëse në...

Mjeku Vargu reagon ndaj ministrise…

Mjeku i QSUT Petrit Vargu qe njihet edhe per impenjimet e tij politike ne PS dhe LSI, reagon ndaj ministrinse se shendetesise duke thene...

Shqipëria duhet te çoje ne bankën e te akuzuarve politikane…

Studiuesi i Qendrës për Analiza të Politikave Evropiane,Janusz Bugajski ka thënë për VOA se Shqipëria ka shënuar përparim, përfshirë sigurimin e statusit të vendit...

MË PAK SHQIPTARË NË ITALI?

Nga Pishak Zhgaba Po të shikosh numrin e përgjithshëm të shqiptarëve në Itali del në përfundimin se emigrantët, në krahasim me vitin e kaluar, janë...

Dini gjë ju për çfarë luksi flet Zëri i Amerikës?

Nga Mentor Kikia Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, pati një intrevistë të “sforcuar” dhe nervoze me VOA-në. Spse ata dreqër, ndryshe nga këtu në Shqipëri...

Sikur gazetarja e VOA-s nuk punon ne Atdhe…?

Nga Arber Zaimi Dje qarkullonte lavdërimi për trimërinë e një gazetareje që "ia mblodhi" Ilir Metës. Por ndërkohë që heroizimi ngre lart individin, nuk duhet...

Sokol Shameti per deputetet “pa goje”…

Ndërkohë që ne ankohemi për "kaubojsin" që na e bënë peshqesh si përfaqësues të popullit, këta të tjerët janë dëshmia më e qartë se...

E pastaj thone qe ky vend do behet…

Nga Mirela Bogdani Pertej tragji-komizmit te ligjvenesit me arsim 8-vjecar qe ju shtua dje parlamentit te Republikes Ballkanike te Bananeve, u rievidentuan ne menyren me...