Home Authors Posts by Redaksia

Redaksia

21947 POSTS 16 COMMENTS
Perqasje.com eshte reviste elektronike themeluar nga gazetari Artur Nura dhe nuk boton lajmin zyrtar, por reagimet e qytetareve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik! Share This: Share This: Share This: Share This:

Ja pse Gjoni 3:16 është vargu më i famshëm në Bibël...

“SEPSE PERËNDIA E DESHI AQ BOTËN, SA DHA BIRIN E TIJ TË VETËMLINDURIN, QË, KUSHDO QË BESON NË TË, TË MOS HUMBASË, POR TË...

Vettingu/ Gjykata Kushtetuese drejt mbylljes, në rrezik edhe e Larta!

Shqipëria shumë shpejt mund të mbetet pa Gjykatë Kushtetuese. Nëse Komisioni i Pavarur i Apelimit, organi i shkallës së parë i Vetingut, vendos ditën...

Çfarë po ndodh në Durrës? “Po na ‘pushton’ nëndetësja turke, po...

Në kohën kur Greqia dhe Turqia kanë ashpërsuar marrëdhënien e tyre dhe kanë arritur deri në kërcënime me një luftë të mundshme, një nëndetëse...

Zheji: Sondazhet e kanë zhveshur kryeministrin fjalaman, nga pushteti trushplarës…

Nga Artur Zheji Gjithmonë e më tepër po duket se politika e “dorës së fortë”, po shndrrohet në politikën e parapëlqyer të qeverisë së sotme...

Zv.President i Kongresit Amerikan të Hebrenjve: Putin nuk ka nevojë për...

Kur Vladimir Putin “fitoi rizgjedhjen” si President i Rusisë, lexova një raport në lidhje me presidentin tonë i cili e ka marrë në telefon...

Banka Botërore konfirmon se taksa progresive ka varfëruar më shumë shqiptarët

Me te varfër edhe pse paguajmë 2 miliardë dollarë taksa më shumë. Nga Jorida Tabaku Edi Ramës i është rrëzuar zyrtarisht edhe karta kryesore më të cilën...

Shperthen Neranxi: Ja si mashtroi ministri i Ramës për regjistrimin e...

Nga Nikollaq Neranxi* Kur erdhën në Himarë me 6 tetor të vitit të kaluar, u pritën me fishkëllima! Kjo ndodhi, sepse banorët e Himarës nuk...

Papa Françesku u bën thirrje njerëzve: Mos e përdorni kryqin si...

Papa Françesku ka kritikuar njerëzit të cilët përdorin simbolin e kryqit si aksesorë mode, duke e quajtur si abuzim. Ai ka mbajtur një fjalim...

Lubonja: Po arrijmë pikën që të mallkojmë Ramiz Alinë

Fatos Lubonja ka komentuar rastin e tjetërsimit të pronave në Lezhë, duke thënë se nuk është vetëm kjo zonë, por në të gjithë Shqipërinë...

“Ambasada amerikane dhe Soros po u mësojnë të rinjve shqiptarë martesat...

Politikani dhe juristi Ylli Manjani ka reaguar mbi aktivitetet që ka zhvilluar ambasada amerikane dhe fondacioni SOROS me të rinj në Shqipëri, ku flitet...