Home Authors Posts by Redaksia

Redaksia

17392 POSTS 17 COMMENTS
Perqasje.com eshte reviste elektronike qe nuk boton lajmin zyrtar, por reagimet e qytetareve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik! Share This: Share This: Share This: Share This:

Skandal Albcontrol/ Belina Balluku, 66 milionë lekë për trajnimin e dy...

Albcontrol, shoqëria shtetërore që menaxhon dhe kontrollon hapësirën ajrore shqiptare, është përfshirë në një skandal, në lidhje me përdorimin e fondeve publike. E drejtuar...

Edi Rama reagon: TA HARROJNE SE DO TE NA NDALIN!

Nga Edi Rama ‪Përshëndes shkarkimin e gjithë zinxhirit të komandës policore në Elbasan👍 Kush është përzier me çorbën e krimit, po edhe kush s’ka kurajo...

Manjani: Shpresoj shumë që Sajmiri të mos jetë Kadri Hazbiu…

Nuk na duhet një Kadri Hazbi... ——— Edi Rama na sugjeron se “është Ai që ka vendosur burgosjen e Sajmirit”. Nëse vërtetë është kështu duhet ndalur...

Vasili: Është fare e qartë që i shkarkuari i parë duhet...

Nga Petrit Vasili Jemi së bashku për të vlerësuar situatën tepër të rëndë me të cilën po përballet vendi, lidhur me krimin dhe luftën ndaj...

Lulzim Basha: Te mblidhet urgjentisht parlamenti per mandatin e Saimir Tahirit

-Ka vetëm një rrugë për të nxjerrë vendin nga kriza e thellë e ilegjitimitetit, largimi i Edi Ramës, formimi i një qeverie anti-mafia që...

Prokuroria kërkon arrestimin e Saimir Tahirit. Kërkesë Kuvendit për heqjen e...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka paraqitur sot kërkesën për heqjen e imunitetit dhe ushtrimin e kontrollit për deputetin Saimir Tahiri. Në shkresën dorëzuar sot...

Ua, ua, ua u larguan policet, pasi u larguan te qete...

Nga Dritan Kaba ÇAKO, MASHTRUESI PUBLIK I SHQIPTAREVE Ua, ua, ua u larguan policet, pasi u larguan te qete te akuzuarit Ore per drogen dhe bashkepunimin me...

Mbrojtja: Ministra arrogantë, gjeneralë të frustuar, ushtarë që shuajnë radarët!

Nga Azem Parllaku Ndërkohë që, Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, po drekonte me gjeneralët në Komandën e Forcës Tokësore në Zall Herr, mediat publikuan fakte...

Çfarë do diskutojë Bushati me Kotzias për Himaren, Çamërinë dhe detin?

Ministri Ditmir Bushati dhe homlogu i tij grek Nikos Kotzias mund të takohen në Kretë në fillim të nëntorit. Burime nga Ministria e Jashtme...

Mosbindja civile, zgjidhja “e imponuar! Nga Xherald Bizaku

Ne nje bote paralele si kjo e jona, ne nje situate te ngjashme do mbusheshin sheshet, do kishte mosbindje civile si e vetmja menyre...