KRYESORET

Ku do ta kalojë pleqërinë “De Niro” shqiptar? Përgjigja prekëse e...

Ndoshta po të kishte lindur në SHBA ai do të kishte qenë më i madh se Robert De Niro, i cili është gjithashtu me...

QASJE POLITIKE

Ngjela: Pas Maqedonisë, shqipja gjuhë zyrtare edhe në…

Nga Spartak Ngjela E patë banditin Gruevski si i kërcënohej gjeneralit shqiptar? Po gjeneralin shqiptar, Talat Xhaferi, a e patë sesi nuk e përfilli fare, por...

QASJE NDAJ PALIGJSHMERISE

PD gati të “fundosë” Tahirin: Kemi gati provat

Nën kryesimin e Edi Palokës demokratët janë bërë gati t’i shkojnë deri në fund hetimit të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri si pjesë e...

SPROVA LETRARE

Vështrim mbi romanin “NILkon” të Fate Velaj

Vjollca Dibra Universiteti i Prishtinës dhe Prizrenit AI, TJETRI NË LETËRSI (Vështrim mbi romanin “NILkon” të Fate Velaj’t, botuar nga Onufri, Tiranë 2017) E para gjë që më ra...

POEZI

Të lexosh apokalipsin, 2016

DHIMBJA IME E MADHE

Kujtime vjeshte…

Grimcë shpirti

LAJMET E FUNDIT

APPROCCIO ITALO ALBANESE

ME TE RENDESISHMET

QASJE POLITIKE

QASJE SATIRE

HISTORIA IME