KRYESORET

Voltana Ademi i kërkon autoriteteve te ndryshojnë ligjin për familjet ne...

Kërkesë për shqyrtim dhe marrjen e masave për ndryshimin e situatës së familjeve në nevojë, të lëna jashtë sistemit të ndihmës ekonomike. Tiranë, më 14...

QASJE POLITIKE

Voltana Ademi i kërkon autoriteteve te ndryshojnë ligjin për familjet ne...

Kërkesë për shqyrtim dhe marrjen e masave për ndryshimin e situatës së familjeve në nevojë, të lëna jashtë sistemit të ndihmës ekonomike. Tiranë, më 14...

QASJE NDAJ PALIGJSHMERISE

Vrasja e efektivit të RENEA-s, prokuroria kërkon burg të përjetshëm për...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar tre dënime me burgim të përjetshëm për tre të arrestuarit e “grupit të zjarrit”, që akuzohen për...

SPROVA LETRARE

AGJENTI RUS… Nga Agim Xhafka

(Tregimi i së dielës) Mbase është i burgosuri i vetëm në botë që u dënua 25 vjet dhe nuk e mësoi shkakun. Askush nuk i...

POEZI

LAJMET E FUNDIT

APPROCCIO ITALO ALBANESE

ME TE RENDESISHMET

QASJE POLITIKE

QASJE SATIRE

HISTORIA IME