KRYESORET

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës, qarkullim normal nga nesër në ora 14:00

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës do të mbarojnë nesër në orën 14:00. Njoftimin e dha Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore, e cila parashikon që punimet...

QASJE POLITIKE

QASJE NDAJ PALIGJSHMERISE

Berisha nxjerr mesazhin e biznesmenit: Ja çfarë ndodh në Portin e...

Ish kryeministri Sali Berisha ka postuar mesazhin denoncues te nje biznesmeni i cili thote se drejtori i Portit te Durresit vendos taksa personale mbi...

SPROVA LETRARE

Anilda Ibrahimi: il percorso solitario di una scrittrice!

Scrive in italiano, ambienta i suoi romanzi in Albania e pur vivendo da vent'anni in Italia non si sente una voce della diaspora. Un’intervista...

POEZI

Puthje ne buzë, në gushë…

LAJMET E FUNDIT

APPROCCIO ITALO ALBANESE

QASJE PER TE MOS U HUMBUR

HISTORIA IME

QASJE POLITIKE

QASJE SATIRE