KRYESORET

Mitro Çela flet për vëllanë: Çfarë më kërkoi Polikroni para se...

Doktor Polikron Çela ishte një figurë e rëndësishme e mjekësisë shqiptare. Ai u nda nga jeta me 11 Mars në moshën 86-vjeçare. Ishte një...

QASJE POLITIKE

Voltana Ademi: Përmbytjet u shkaktuan nga hapja e portave të kaskadave

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi lëshoi disa akuza në drejtim të qeverisë, duke ia adresuar fajin kësaj të fundit për përmbytjet e shkaktuara në...

QASJE NDAJ PALIGJSHMERISE

Gjykatësi, të cilit motra i dhuron çdo vit nga 100 mijë...

Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo është gjyqtari i parë që do të zhvillojë seancë dëgjimore me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit të mërkurën,...

SPROVA LETRARE

Vështrim mbi romanin “NILkon” të Fate Velaj

Vjollca Dibra Universiteti i Prishtinës dhe Prizrenit AI, TJETRI NË LETËRSI (Vështrim mbi romanin “NILkon” të Fate Velaj’t, botuar nga Onufri, Tiranë 2017) E para gjë që më ra...

POEZI

LAJMET E FUNDIT

APPROCCIO ITALO ALBANESE

ME TE RENDESISHMET

QASJE POLITIKE

QASJE SATIRE

HISTORIA IME