Home Tags Administrata

Tag: administrata

Nga emrat e rinj të qeverisë deri te ‘tërmeti’ në administratë,...

Më 25 gusht, Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë, ku do të diskutohet mbi planin katër vjeçar qeverisës. Bilanci zgjedhor por edhe reforma në administratë...

Punësimet në administratë, deputeti i Vlorës i përgjigjet Ramës

Agron Shehaj, kryesuesi i listës së kandidatëve për deputet të PD-së në Qarkun e Vlorës, ka reaguar mbi premtimet e ditëve të fundit të...

Mblidhet Task-Forca, ja paralajmërimi i zv/kryeministres per Administraten ne Fushate

U zhvillua mbledhja e parë e Task-Forcës (grupit ndërinstitucional) së ngritur me Vendimin e Këshillit të Ministrave nr. 473, datë 01.06.2017 “Për marrjen e...

Vemendje/Të gjitha ndalesat dhe ndëshkimet ndaj administratës për zgjedhjet

Këshilli i Ministrave ka miratuar ditën e sotme vendimin për ngritjen e një Task-Force që do të bëjë të mundur monitorimin e Administratës Publike...

Lëvizje në administratë, ikën kreu i Prokurimeve Publike

Vazhdojnë, per asye te paqarta per publikun dhe ndoshta edhe per te larguarit, ndryshimet në institucione të rëndësishme të administratës publike. Në një vendim...

Patriotizem! Vuçiç paguhet rreth 4,5 herë më shumë se paga minimale,...

Nga Dhimiter Muslia Nuk mjaftojne fjalet e slloganet e mira per vendin e popullin tend qe te jesh patriot..Patriotizmi eshte vleresuar nga veprat e qendrimet...