Home Tags Alfred Lela

Tag: Alfred Lela

Te mbrosh lirine nga liberalet (Replike me kolegun Alfred Lela)

Nga Klodian Tomori Ronald Reagan, per te cilin amerikanet thone se ka qene presidenti me i madh i te gjitha koherave ne SHBA, dikur ka...

Plas sherri në emision mes Çilit e Bushatit…

Rriten tensionet në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24. Mes të ftuarëve, Henri Çili dhe Andi Bushati ka plasur sherri ndërsa të dy kaluan...

Përgjimi në PD/Bushati sulmon Lelën: Përgënjeshtro lajmin ose shihemi në gjyq

Endira Bushati, ish-kryetarja e AMA-s dhe kundershtare e deklaruar e Lulzim Bashes, ka reaguar pasi u akuzua te portali Politiko.al se ajo ishte përgjuesja...

Visar Zhiti rrëfen takimin me tone të ashpra me Presidentin Nishani

Poeti Visar Zhiti ka rrëfyer takimin dhe përplasjet me Presidentin Nishani kohët e fundit. Kreu i Shtetit ka refuzuar ta emërojë Zhitin si ambasador...

Edhe në Tiranë atmosferë betejash mediatike.

Nga Baton Haxhiu Edhe në Tiranë atmosferë betejash. Jo si këndej me trena dhe njësi speciale, por me shkronja. Disa përbetohen se mbrojnë shtypin e lirë,...

Prej lirise se shtypit tek Op Edi dhe GazetEri!

Nga Arian Galdini   Eshte globale renia e lirise se shtypit. Me shume se liri shtypi ka tirani transparence. Korporatat jane ne qasje e perpjekje te...

Basha: Ditë e zezë për median largimi i Armand Shkullakut dhe...

Kreu i PD Lulzim Basha e ka quajtur si një ditë të zezë për median largimin e Armand Shkullakut dhe Alfred Lelës nga pozicionet...

Koalicioni u duk në Dibër, por “Drejtimi i duhur” u zhduk!

Nga Alfred Lela Koalicioni i ‘Drejtimit të duhur’ është shfaqur i ribashkuar dje në Dibër në prag të zgjedhjeve të ‘jashtëzakonshme’ të 11 shtatorit për...

Alfred Lela: Per Bashen qeveria Rama-Meta, nuk ka më dy gjysma...

Nga Alfred Lela Në një intervistë për kolegen e ABC News, Moza Koçiu, shefi i opozitës Lulzim Basha, ka përforcuar idenë që duket se do...

Rrugët e përgjakura dhe fajtori për të cilin nuk flitet

Nga Alfred Lela Sa herë mbërrin vera përveç vapës, plazhit, pushimeve-në det apo në mal-, flirteve e dashurive, planeve për dasëm e dasmat vetë, Shqipërinë...