Home Tags Altin Bamllari

Tag: Altin Bamllari

Llushtraxhiu Romi Topi ne Londer na zbardh faqen si Inva Mula...

Nga Altin Bamllari Nëse ndihesh faqezi, por edhe nëse ndihesh i turpëruar nga faqezinjtë, unë zbulova një llustraxhi në zemër të Londrës që ta zbardh...

Kush thotë që në Shqipëri s’janë kapur peshq të mëdhenj, ia...

Nga Altin Bamllari Kush thotë që në Shqipëri s’janë kapur peshq të mëdhenj, ia fut pordhës kot. Dy kryeministra madje, Fatos Nano dhe Vilson Ahmeti....

Ëndërr me dy akte…

Nga Altin Bamllari Shaluar mbi kohë ecejakem si beduin në shkretëtirë Oazet, tharë, buzën ma kanë plasur Mirazhet valëzojnë trurit të bufatur Nata çalë çalë Afrohet si një shtrigë Frerët...

Altin Bamllari: Ja si e shoh unë ikjen e biznesmenit nga...

Nga Altin Bamllari Sot lexova një artikull, ku një biznesmen nga Vlora deklaronte që do të braktisë Shqipërinë bashkë me familjen e tij sepse, sipas...

Sikur “Baba Taku” të ketë bërë gjoja per te mesuar c’mendojne...

Nga Altin Bamllari Po të lexoni komentet e njerëzve në çdo lajm për shtrimin e një deputeti në urgjencë do të kuptoni disa gjëra: E para...

Në Parajsën që të ofrohet vetëm në Tokën Tonë…

Nga Altin Bamllari Mbrëmë isha një xhiro në Parajsë. Jo ajo që mendoni ju, ka Parajsë edhe në Tokë. S’do ta besoni po t’ju them...

Si dallova diferencat midis “budallait” dhe të çmendurit!

Nga Altin Bamllari Mos.., goma e makinës! Ç’të bëja?! Edhe kjo më duhej, ndërkohë që po nxitoja të kapja lajmet e orës 19:30 për zgjedhjet...

Hajt mo, mire.., sa me mbajt frymen…! Ca me bo, me...

Nga Altin Bamllari Ne vitin 1995 ne Afriken e Jugut, nje vit pas rrenies se regjimit te aparteidit, u ngrit nje lloj gjykate provizore qe...

“Greku” është po aq shqiptar sa edhe ne

Nga Altin Bamllari Sot ka ditëlindjen një nga miqtë e mi më të ngushtë, Adrian Naco, profesor matematike dhe një djalë i shkëlqyer me origjinë...