Home Tags AP

Tag: AP

Arsyet perse nuk u zgjodh deputet Shpëtim Idrizi dhe, zhvillimet kundrejt...

Keto zgjedhjet e fundit përveç humbjes së thellë të Partisë Demokratike, kanë prodhuar edhe disa rezultate të tjera që ngrenë pikëpyetje themelore. Partia për Drejtësi...

Vota që dogji Shpëtim Idrizin mund të djegë gjithë ESTABLISHMENTIN

Pakkush e di se Shpëtim Idrizi u dogj pikërisht nga vota kryq! Prej kohësh kreu i PDIU, bashkë me kauzën çame i kishte humbur...

Aleanca Popullore i heq mandatin Idrizit te PDIU…

Hapja e kutive ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve (KQZ) konfirmoi mos futjen ne parlament te kryetarit te PDIU, Shpëtim Idrizi. Vete Shpetim Idrizi beri dhe...

Idrizi jashtë Parlamentit, Aleanca Popullore: Çështja çame të mos përdoret më...

Aleanca Popullore dhe kryetari i saj, Artur Dojaka, ka reaguar pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të mos i dhënë mandatin e...

AP: Marrëveshja Bigmack s’është asgjë tjetër veç se një HOTDOG për...

Aleanca Popullore (AP) nempermjet kryetarit Artur Dojaka e sheh me shqetësim të madh marrëveshja Rama – Basha, sepse sipas AP, në mënyrë djallëzore, po...

Agron Duka (PAA) dhe Artur Dojaka (AP) demonstruan maturi te Madhe...

Ndërsa dy partitë e mëdha po shkojnë drejte një përplasje te madhe e cila mund te rrezikoje edhe stabilitetin e vendit, nga partitë e...

AP, partia çame qe shume shpejt do te eklipsoje PDIU?

Aleanca Popullore është një parti relativisht e re dhe tashme ka synim kryesor politik zgjidhjen e Kauzës Çame duke shfrytëzuar te gjitha Standarded Europiane...

Rama çon Metën tek Idrizi! Po Meta si do ja ktheje?...

Duket se inercia e te ngrënit politik nuk mban me! “Markata e Peshkut” në Pazarin e Ri, nuk ka mbaruar ende ndersa pas darkës...

A ka te drejte Spartak Braho kur thote: Rama gaboi që...

Kur na ndanin vetëm 3 ditë nga 1 Prilli, kur katër vite më parë PS dhe PD nënshkruan koalicionin parazgjedhor, një nga eksponentët kryesorë...