Home Tags Arben Abazaj

Tag: Arben Abazaj

Vlonjati që nuk njeh të ftohtin siberian! Nga Arben Abazaj

Thinjosh! Në terbim qesh! Portat suferinës ja hap skaj më skaj! Jetën m’a bën më të voglën grimcë! Ti i gjithi një moment i saj! Ta presesh suferinën në...

TE FALA NGA VLORA! Nga Arben Abazaj

TE FALA NGA VLORA Sa shume jane ngazellyer ca nga aeroporti i Vlores! Flasin me shume entuziazem duke e pare aeroportin si resurs per zhvillim...

TE FALA NGA VLORA! Nga Arben Abazaj

"Nje mexhlis i madh na celi. pandeli jano vangjeli. me sulltan llokum na veli. si kofini pas te vjeli." Pak a shume keshtu do...

TE FALA NGA VLORA NE NDERIM TE VEPRES SE BILBIL...

Nga Arben Abazaj Nje cast pashe se qyteti, kish mbetur pa sy, Pa sy per te qare, ndaj me lote i mbusha te mite sy, dhe zura te qaja,...

E PABESA…! Nga Arben Abazaj

Me tradhetonte e pabesa, sa here te dy ndanim nje shtrat, pse une kurre s'isha vetvetja, vishja cdo nate nga nje maske. Porse dhe maskat me tradhetuan, te gjitha...

MUNGONTE VETEM KRISTI PANAJOTI!(Video)

Nga Arben Abazaj Sot Vlora, qytetaret e saj bene nje homazh proteste pergjate "lungo vrasjes" ne forme nderimi per jeten dhe apelit per shoqerine qe...

Vlora! As e gjalle, as e vdekur, as e zgjuar, as...

Nga Arben Abazaj Ne zgjim te nje dite te re gjiri i Vlores, ndoshta mund te krahasoj me parajsen natyrore te zbritur ne toke! Dielli...

Jemi nje shoqeri qe pjell krim ne cdo qelize te saj!?

Nga Arben Abazaj TE FALA NGA HESHTJA! Ne nje shoqeri qe eshte dhunuar aq shume saqe sot nuk ka me fuqi as te ngrere ze,...

TE FALA NGA VLORA

Nga Arben Abazaj "O jeten o kuleten", thenia e famshme e banditeve qe prej ndoshta mijra vitesh, tanime ne Vlore ka mare tjeter permase, edhe...

Aksidenti ma pasoje vdekje ne “Lungo Mare” “vrasje” shteterore me “bekimin”...

Nga Arben Abazaj Para rreth kater vitesh, kur kryeministri vinte e kapardisej salle me salle e shesh me shesh ne Vlore duke folur per projekte...