Home Tags Arta marku

Tag: arta marku

Kryemadhi, Arta Markut: Tregohu e kujdesshme nga përdorimi i disa segmenteve...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, është shprehur se Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku është vendosur në detyrë pa vetting, ndërsa sot po shkel ligjin. Kryemadhi...

Procuratore Antimafia italiano a Tirana: la mafia albanese tratta alla pari

Di Exit.al Questa volta la fonte e’ autorevole, cioe’ il procuratore Nazionale Antimafia Federico Cafiero De Raho, ieri in visita a Tirana, dove ha incontrato...

Arta Marku shpërngulet në Tiranë, Garda merr në mbrojtje banesën e...

Pas vendimit të qeverisë për t’i paguar qiranë, Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku është transferuar përfundimisht në Tiranë. Sipas burimeve për Report...

Marku prokuroreve në Korçë: Hetoni korrupsionin në administratë

Prokurorja e Pergjithshme znj.Arta Marku merr pjese ne analizen e Prokurorise se Korces Kryeprokurorja Arta Marku: Nxisim aplikimin e Marrëveshjes dhe Urdhërit Penal, me qëllim...

Dokumenti/ Ç’po ndodh me dosjen e Tahirit, përse emri i tij...

Gazetari Basir Çollaku, i cili është një njohës i mirë i çështjes Tahiri edhe për faktin që ka intervistuar i pari Dritan Zaganin, ka...

Petrit Vasili bën thirrje te anulohet marrëveshja Xhafaj – Marku!

Nga Petrit Vasili Marreveshjen Marku -Xhafaj anullojeni, mbroni veten te pakten, dita e gjykimit vjen shpejt, mos harroni!... Trafiku i droges ka tashme mburojen e vet...

Marrëveshja Xhafaj-Marku/ Luan Rama: Akt injorance që shkel Kushtetutën

Pas Partisë Demokratike ka reaguar edhe LSI për marrëveshjen e nënshkruar sot mes Arta Markut dhe Fatmir Xhafajt. Sipas tij, kjo marrëveshje është jo...

Prokuroria do verifikojë procedurat për ekstradimin e Nezar Seitit

Ekstradimi në Itali i Nezar Seitit ka shkaktuar polemika, pasi ishte i vetmi i bandës “Habilaj” i kapur në Shqipëri. Ndaj tij kishte edhe...

Arta Marku mund të rrijë 3 vjet kryeprokurore? Ja si pergjigjet...

Kryeministri Edi Rama ka folur dje ne studion e emisionit “5 pyetje nga Babaramo” edhe per kohen qe do te rri ne detyre kryeprokurorja...

Hetimi i prokurorëve, Arta Marku ngre Drejtorinë e Inspektimit

Kryeprokurorja Arta Marku ka ndërmarrë një tjetër nismë për kontrollin e prokurorëve. Marku ka ngritur Drejtorinë e Inspektimit, një organizëm që do të bëjë...