Home Tags Artan Fuga

Tag: Artan Fuga

Na baft mir’ ballakumja! Sahati 12 neve!

Nga Artan Fuga Le ta hamë ballokumen! Kemi gjyqtarë dhe prokurorë që i zgjedhin noterët dhe dhaskalët. Kemi diploma që nuk i njeh njeri përtej kufirit. Kemi edhe...

7 Marsi, Artan Fuga ka një thirrje për mësuesit: Mos pranoni...

Edhe këtë vit profesori Artan Fuga ka të njëjtën këshillë për mësuesit. Në 7 mars ata nuk duhet të pranojnë asgjë më shumë se...

Një komb, një qëllim në jetë! Nga Kasem Seferi

Nuk kam dashur të jem asnjëherë “kolltugofag”. Kjo është domethënia e kësaj “bëme“! Me Skraparin, si rrethinë/rajon, nuk kam ndonjë lidhje, përjashtimisht, faktit që kemi “komandantë/“komisarë“/etj,...

Revoltohet Artan Fuga: Seriozisht e keni me komentet për babanë e...

Artan Fuga nuk i eshte shmangur dot nje statusi ne facebook per Ermal Meten si mijera shqiptare, pasi kantautori me origjine shqiptare ngriti trofeun...

Fuga: Jam gati të shes me shtëpi e katandi për t’i...

Nga Artan Fuga Pedagogët e të gjitha universiteteve publike janë pa rroga në mes të dimrit. Rroga e janarit ka marrë ditë vonese. Nuk po...

Fuga letër Ramës: Mjaft me kulisa, Akademia e Shkencave duhet rithemeluar

Rikthehet debati për Akademinë e Shkencave. Njëri prej anëtareve të saj, Artan Fuga i është drejtuar mëngjesin e së martës me një letër kryeministrit...

Pse duhen rishikuar ato që na kanë mësuar për Skënderbeun

Përse unë dua të rishikohen ato që më kanë mësuar ideologjikisht për Heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti, Skënderbeu. Gojëdhëna e shpatës dhe e dorës. E...

Artan Fuga: Ja si ju vjedhin o shqiptarë!

Ne themi se jemi popull i varfër?! Ju gënjejnë budallenj! Hapim sytë mos bëhemi debila! Ne shpërdorojmë të gjitha pasuritë tona si të ishim ostrogotët...

“Kush na përmbyt?” e the me shumë domethënie Profesor Fuga

Nuk besoj se do të dalë dikush kushdo qoftë që të ta mohojë një “THIRRJE” të pamohueshme në të gjithë anësitë e analizës së...

Artan Fuga reagon ndaj mikut të tij: Nuk jam as militant,...

Nga Artan Fuga I dashur Samir Perihana, nuk ishte kjo tema e bisedës e bisedës me kryeministrin atë ditë ku ai na priti një grup...