Tags Posts tagged with "Artur Dojaka"

Tag: Artur Dojaka

Aleanca Popullore i heq mandatin Idrizit te PDIU…

Hapja e kutive ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve (KQZ) konfirmoi mos futjen ne parlament te kryetarit te PDIU, Shpëtim Idrizi. Vete Shpetim Idrizi beri dhe...

Idrizi jashtë Parlamentit, Aleanca Popullore: Çështja çame të mos përdoret më...

Aleanca Popullore dhe kryetari i saj, Artur Dojaka, ka reaguar pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të mos i dhënë mandatin e...

Afrim Krasniqi: Kodi ynë është i mangët, nuk e njeh votën...

Analisti Afrim Krasniqi ne trametimin direkt ne Ora News deklaroi se ne kemi nje kod te manget elektoral perderisa te gjitha votat qe qe...

Artur Dojaka: Jam Çam dhe Hebre dhe do e zgjidhim Kauzën...

Perqasje: Ju tani jeni kryetar i Aleancës Popullore, por natyrisht kush e njeh historinë e çështjes çame njeh dhe familjen Dojaka, por te tjeret...

Aleanca Popullore ju bën thirrje personaliteteve të gjitha fushave: Votoni KUNDER...

Aleanca Popullore ju bën thirrje personaliteteve të politikës, shoqërisë civile, medias, kulturës, artit e sportit t’i bashkohen fushatës për të votuar KUNDER më 25...

Dojaka i AP, pas takimit me Lobin Hebre ne USA, edhe...

Burime te Perqasje.com bejne me dije qe Artur Dojaka, kryetari i Aleanca Popullore ndodhet për një vizite ne pune ne Izrael. Sipas te njëjtave burime,...

Sondazhi i “Gallup”, Aleanca Popullore: Një arsye më shumë për të...

Aleanca Popullore ka reaguar sot për sondazhin e “Gallup”, ku theksohej se mbi gjysma e shqiptarëve dëshirojnë të largohen nga Shqipëria. Ndërkohë që pas Shqipërisë,...

Kryq votës -tashmë lëvizje e fuqishme politike. Kreu i AP, Artur...

“Voto kundër” tashmë ka një përfaqësim politik. Aleanca Popullore ka nisur fuqishëm nëpër Shqipëri fushatën kundèr gjtihë politikës së pazareve të paligjshmë. Artur Dojaka, kreu...

Aleanca Popullore nis aksionin politik dhe ka një propozim për gjithë...

Vjen një tjetër propozim jo i paprituar nga Artur Dojaka dhe Aleanca Popullore qe ai drejton. Ja se cfarë duhet të bëjnë qytetarët në...

Disa nga partitë e vogla të majta do kërkojnë vota për...

Disa parti të vogla të spektrit të majtë do të kërkojnë qe sot vota për PS-në dhe jo per veten e tyre. Te pakten...