Home Tags Atentati

Tag: atentati

Ja si u ekzekutua me 14 plumba vëllai i ish-deputetit socialist...

Aleksandër Ndoka, vëllai i ish-deputetit socialist, Arben Ndoka është vrarë me armë zjarri pranë banesës së tij në lagjen “Nënë Tereza” në Lezhë. 48-vjeçari është...

Hapja e dosjeve për vrasjen e Presidentit Amerikan Kennedy dhe dyshimet...

Nga Dr. Diana Skrapari Sa filma, dokumentarë, sondazhe, romane historike janë shkruar për vrasjen e John Fitzgerald Kennedy? Me siguri dhjetëra, ndoshta qindra. Misteri që...

Arrestohen autorët e atentatit te Komuna e Parisit (Emrat)

Policia e Tiranës arrestoi 4 personat që tentuan të vrisnin Mariglen (Lorenc) Hoxhën në semaforin e Komunës së Parisit, mbrëmjen e së enjtes së...

Llalla flet për herë të parë nga Durrësi: Çfarë di për...

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka folur pas takimit urgjent që zhvilloi paraditen e sotme në Prokurorinë e Durrësit. Llalla tha se në takim është diskutuar...

Kur Putin e flijon një ambasador

Nga Azem Parllaku Padyshim, vrasja e ambasadorit rus në Ankara është ngjarja më e komentuar e harkut të fundit kohorë. Një vrasje e cila ndodhi...

Prokuroria malazeze akuzon rusët dhe serbët për grushtin e shtetit

Prokuroria malazeze akuzoi nacionalistët serbë dhe rusë për organizimin e një grupi kriminal me qëllim rrëzimin e qeverisë së Milo Gjukanoviç në ditën e...