Home Tags Basha

Tag: Basha

Protestat të opozitës, Basha: Nuk do marrim leje, le të vijnë...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të hënën, në mbledhjen e grupit parlamentar është shprehur se policia nuk arreston Olsi Ramën, Saimir Tahirin, Agron...

Basha: Pse nuk arrestohen ministrat dhe kryebashkiakët e Ramës?!

Lulzim Basha ka dalë hapur kundër arrestimëve nga radhët e opozitës, të cilat sipas tij kanë motive politike. Basha tha sot nga selia e PD-se:...

Basha mbledhje me kryetarët e degëve të PD-së, ja për çfarë...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të premten, ka zhvilluar një takim me kryetarët e degëve të PD-së në kuadër të riorganizimit të kësaj...

Basha: Në gjyq, revistën amerikane. Shqipëria, vend i kokainës

Kryetari i Partisë Demokratike e ka konsideruar “investigim të mbushur me insinuata” shkrimin e revistës amerikane “Mother Jones” për lobimin rus për llogari të...

Basha: Kush janë boss-ët e kokainës. Pse u kap vetem shoferi...

Lulzim Basha duke folur nga foltorja e parlamentit hodhi akuza te drejperdrejta ndaj Edi Rames dhe Fatmir Xhafes se kapen drogen pasi spastruan vendin....

Basha: Kërcënimi kryesor i ekonomisë është kriminalizimi

Kreu u partisë demokratike Lulzim Basha në një deklaratë ka thjënë që kërcënimi kryesior o ekonomisë së vendit është kriminalizimi i saj. Në fjalën e...

Basha: Prokurorja e re u vendos për të prishur gjyqin e...

Kryetari i Partisë Demokratike ftoi shqiptarët të bëhen pjesë e protestës më 27 janar për t’i dhënë fund qeverisjes me dy standarde, që favorizon...

Spartak Ngjela trondit me valën e arrestimeve dhe tregon për “katërshen”...

Avokati Spartak Ngjela, duke folur në 360grade, të Artur Zhejit në Oranews tha se, katërshja Berisha, Basha, Rama dhe Meta, nuk janë më në...

Basha: Nuk ka asnjë aleancë me LSI. Do të ndërtojmë një...

Partia Demokratike në këtë mandat duket se është në një front bashkë me LSI , por a ka një koalicion mes tyre? Kreu i...

Zgjedhja e Prokurori të ri në 18 dhjetor, Basha: Hap drejt...

Gjatë qëndrimit në Londër, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, komentoi edhe çështjen e kryeprokurorit. Basha e krahasoi vendimin e Edi Ramës për ta...