Home Tags Bashkia Tirane

Tag: Bashkia Tirane

Kryekeshilltari demokrat: Grabitje taksash ne Tirane

Grabitje ne Tirane... Nga Kreshnik Collaku Kam marre dhjetra telefonata nga qytetare te shqetesuar,biznese apo private,qe konstatojne nje rritje drastike te taksave qe i paguhen...

Zënja e hapësirave publike, policia aksion për zhvendosjen e mjeteve të...

Policia Rrugore e Tiranës dhe ajo Bashkiake kanë nisur këto ditë zhvendosjen e 215 makinave të braktisura në kryeqytet. Pas evidentimit të automjeteve që...

Çensura mediatike që ka instaluar Erion Veliaj, është më e rrezikshme...

Nga Nikollaq Neranxi* Pak ditë më parë publikova një status në facebook në cilësinë e Kryetarit të Shoqatës së Tregtarëve, ku denoncova edhe një herë...

Kreshnik Çollaku i PD thirrje Veliajt: Tërhiqu nga rritja e çmimit...

Kreu i këshilltarëve të djathtë në Bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku, i bëri thirrje Erion Veliajt të reflektojë dhe të tërhiqet nga vendimi për...

Si po “thahet” intelektualisht Shqipëria? Gazeta gjermane tregon shkaqet:

Në Shqipëri ndodh që edhe raportin e invaliditetit ta marrësh me mik. Jo vetëm ekonomia, por sidomos korrupsioni e zhvillimi i ngadalshëm e shuajnë...

Taksa të dyfishuara për pronat në Tiranë për vitin 2018, bashkia...

Bashkia e Tiranës ka hartuar projekbuxhetin për kryeqytetin për vitin e ardhshëm, i cili do të diskutohet në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të datës...

Ja 4 emrat që do zëvendësojnë administratorët e LSI, Veliaj firmos...

Nuk ka vonuar shumë dhe kryebashkiaku Erion Veliaj ka zëvendësuar me socialistë vendet vakante pas lirimit nga detyra të katër administratorëve të LSI në...

Çfarë do të ndodhë me fëmijët e Fildes Hafizit?

Pas vrasjes së gjyqtares Fildes Hafizi, 2 fëmijët e saj aktualisht po jetojnë me gjyshërit e moshuar. Por, Bashkia e Tiranës ka nisur një proces...

Holandezët fitojnë koncesionin e përpunimit te mbetjeve në Tiranë, ofruan 128...

Një kompani me zyra në Amsterdam të Hollandës është fituesja e koncesionit të ndërtimit të landfillit incernatorit dhe rehabilitimit të vendepozitimeve në Tiranë. Ministria e...

Me trajtojne si “kriminele” pse dola ne proteste per Ujin!

Unë, kriminelja! ________________________ Unë jam Rezearta Caushaj. Pas pak muajsh do të bëhem nënë për herë të parë dhe jam e ngazëlluar (nuk ish kjo menyra...