Home Tags BBC

Tag: BBC

Tragjedi në Gjeorgji/ 11 të vdekur, merr flakë hoteli 22-katësh

Të paktën 11 persona kanë vdekur dhe 21 të tjerë janë plagosur pasi rënies së zjarrit në një hotel në Gjeorgji. Të gjithë viktimat vdiqën...

“Bomba” e BBC-së, zbulon marrëveshjen e pistë të SHBA-së dhe Britanisë...

BBC ka zbuluar detajet e një marrëveshjeje të fshehtë, që bëri që qindra luftëtarë të ISIS-it dhe familjet e tyre të largohen nga Raqqa,...

Gazetari i BBC: Si po digjen qindra shtëpi të myslimanëve në...

Rreth 164 mijë myslimanë Rohingya kanë ikur në Bangladesh për shkak të dhunës së forcave ushtarake të shtetit të tyre, Myanmarit. Banorët thonë se...

Spanjë/ Policia ekzekuton një tjetër terrorist të mbështjellë me eksploziv

Policia spanjolle ka vrarë sot një person, i cili thuhet se mbante veshur një brez me eksploziv. Operacioni po zhvillohej 40 km larg Barcelonës,...

BBC: Bandat shqiptare kontrollojnë tregun e trafikut të drogës në Mbretërinë...

“Bandat shqiptare kontrollojnë tregun e trafikut të drogës në Mbretërinë e Bashkuar.” Kështu e titullon BBC shkrim e saj ku flet për kontrollin që...

Krahasimi me nazistët/ Merkel i përvishet Erdoganit:

Kancelarja gjermane Angela Merkel i është përgjigjur ashpër dhe e ka paralajmëruar presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, që të ndalë krahasimet me nazistë dhe...

Siri, bombardohet xhamia, dhjetëra viktima

Një sulm ajror ndaj një xhamie në një fshat të kontrolluar nga kryengritësit në veri të Sirisë i ka marrë sot jetën 42 personave...

Shërbimet sekrete gjermane kanë përgjuar media të huaja!

Shërbimet sekrete gjermane të jashtme, (BND) kanë përgjuar gazetarët e disa mediave të huaja, si BBC, New York Times dhe agjencinë e lajmeve Reuters,...

Arrestohet në Austri sozia adhurues i Adolf Hitler

Një sozi e Adolf Hitler arrestohet në Austri. BBC shkruan se 25-vjeçari ishte një adhurues i Hitlerit dhe e quante veten Harald Hitler. Ai...

A ke “jetë seksuale normale”? Ja një statistikë nga BBC

Këtë pyetje ngre një artikull i BBC, ku jepen disa statistika interesante mbi jetën tonë seksuale. Autori pranon gjithsesi që të flasësh për jetën seksuale...