Home Tags BE

Tag: BE

Rama, Bashës: Budalla të mendosh që Amerika do të mbyllë dosjet...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me anë të një statusi të shkurtër në profilin e tij në fb, kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim...

Katër vende mesdhetare nënshkruajnë marrëveshjen për një tubacion të madh të...

Përgatitur nga Diana Skrapari Qiproja, Greqia, Izraeli dhe Italia të martën nënshkruan një memorandum mirëkuptimi për ndërtimin e tubacionit më të gjatë nën det të...

Shqiptarët marrin lekë në këmbim të votës, studimi i Bashkimit Europian...

Studimi “Jeta informale e partive politike në shoqëritë e Ballkanit Perëndimor” i financuar nga Bashkimi Europian dhe i zbatuar nga Instituti për Demokraci në...

Fundi i organizatës terroriste ISIS i deklaruar nga Presidenti Iranian Rohani

Nga Dr.Diana Skrapari Presidenti iranian Hassan Rohani të martën shpalli fundin e ISIS në një fjalim të transmetuar drejtpërdrejt në televizionin publik. Fundi i organizatës...

Ambasadorët në OSBE dhe KIE? Emrat, shmanget prezantimi i Visho Ajazit...

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka dërguar në Parlament emrat e dy kandidatëve për ambasadorë për postet e rëndësishme në OSBE dhe në Këshillin...

Vlahutin: BE ka investuar miliona në Shqipëri, por institucionet këtu nuk...

Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, ka folur me tone të ashpra për krimin e organizuar ne Shqiperi. Ajo tha se krimi ekziston në shumë...

Ja arsyeja sipas NATO-s, pse BE nuk çeli datën e negociatave...

Në një analizë të fundit mbi zhvillimet ekonomike dhe politike në Rajonin e Ballkanit, “Tranzicioni Ekonomik në ballkanin Perëndimor-Një Vlerësim”, Asambleja Parlamentare e NATO-s...

E vërteta mbi femrat që paguhen për të bartur mbulesa

Deklarata e kreut të diplomacisë austriake Sebastian Kurz se femrat në Kosovë dhe Bosnjë paguhen për të bartur shami, ka shkaktuar jo pak reagime...

Çfarë synon BE-ja, me krijimin e një Jugosllavie të vogël në...

Nga Boris Kálnoky Ideja ka lindur në Ballkan. Presidenti aktual i Serbisë Aleksandër Vuçiç e ka formuluar atë kështu: A nuk do të ishte më...

BE: Serbia në union vetëm pasi të ketë përfunduar dialogun me...

Kryetari i Këshillit Europian, Donald Tusk theksoi se Serbia mund të anëtarësohet plotësisht në Bashkimin Europian vetëm pas përfundimit të dialogut me Prishtinën. “Në fund...