Home Tags BE

Tag: BE

Lufta Tregtare, BE: S’kemi frikë nga presionet

Tensionet mes SHBA dhe BE mbi tarifat që presidenti amerikan Donald Trump vendosi ndaj importeve të çelikut dhe aluminit janë të larta, e këtë...

Lavrov: BE presion Ballkanit për të zgjedhur midis Perëndimit dhe Rusisë

Kërkesat e Bashkimit Evropian për shtetet ballkanike për të zgjidhur midis Perëndimit dhe Rusisë, janë kundërproduktive dhe vetëm sa rrisin tensionet në kontinentin evropian,...

BE fut 7 zyrtarë në listën e zezë!

Bashkimi Evropian vendosi në listën e zezë shtatë zyrtarë të lartë të Venezuelës lidhur me rolin e tyre në shkeljen e të drejtave të...

Nisma për zhbërjen e Gjykatës Speciale drejtohet kundër Kosovës!

Nga Enver Bytyçi Ata që bënë luftën në Kosovë janë heronj. As unë, as ti, as ai, as ata dhe ato nuk mundemi asnjëherë të...

Pse Edi Rama është bërë një kërcënim për BE-në?

Marrë nga European Interest Artikull i Theodoros Benakis Përktheu Dr. Diana Skrapari Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një konferencë të mbajtur nga think tank "Miqtë e...

Rama, Bashës: Budalla të mendosh që Amerika do të mbyllë dosjet...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me anë të një statusi të shkurtër në profilin e tij në fb, kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim...

Katër vende mesdhetare nënshkruajnë marrëveshjen për një tubacion të madh të...

Përgatitur nga Diana Skrapari Qiproja, Greqia, Izraeli dhe Italia të martën nënshkruan një memorandum mirëkuptimi për ndërtimin e tubacionit më të gjatë nën det të...

Shqiptarët marrin lekë në këmbim të votës, studimi i Bashkimit Europian...

Studimi “Jeta informale e partive politike në shoqëritë e Ballkanit Perëndimor” i financuar nga Bashkimi Europian dhe i zbatuar nga Instituti për Demokraci në...

Fundi i organizatës terroriste ISIS i deklaruar nga Presidenti Iranian Rohani

Nga Dr.Diana Skrapari Presidenti iranian Hassan Rohani të martën shpalli fundin e ISIS në një fjalim të transmetuar drejtpërdrejt në televizionin publik. Fundi i organizatës...

Ambasadorët në OSBE dhe KIE? Emrat, shmanget prezantimi i Visho Ajazit...

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka dërguar në Parlament emrat e dy kandidatëve për ambasadorë për postet e rëndësishme në OSBE dhe në Këshillin...