Tags Posts tagged with "Besnik Aliaj"

Tag: Besnik Aliaj

KAFSHIMI I KUSHTETUTES, RRENJA DHE ZGJIDHJA E PROBLEMIT!

Nga Besnik Aliaj --- Me renien e komunizmit, partite politike ne Shqiperi rane dakort te hartonin nje pakete ligjore qe do te perbente shtyllat kryesore te...

Aliaj: KKT miratoi blitz dje Planin Rrregullues (PPV) Tirane

Nga Besnik Aliaj Nga janar-dhjetori 2016 ky plan u hartua ne fshehtesi te plote dhe ne kudnershtim me disa ligje dhe kushtetuten. Alibia e "konsultimit"...

ESHTE KOHA QE LULZIM BASHA TE SHPJEGOJE SI DO TE JETE...

Nga Besnik Aliaj --- Po behet gati 1 muaj qe opozita dhe populli jane ne proteste. Perpara qeverise dhe parlamentit eshte ngritur nje cader-forum e cila...

NA DUHET NJE PLAN PER TE DALE NGA KRIZA DHE RREZIKU...

Nga Besnik Aliaj --- Ne 18 shkurt, lideri i Opozites Lulzim Basha u ngrit mbi palet dhe beri zgjedhjen e tij! Ai nuk u mor me...

WHAT IS NEXT? Populli dhe Opozita perballe Pushtetit te Oligarkise!

Nga Besnik Aliaj --- Partia Demokratike doli javen e kaluar ne proteste masive, pas thuasje 4 vitesh opozite te moderuar. Ne keto 4 vite Opozita organizoi...

C’PO NDODH NE GJIROKASTER ?

Nga Besnik Aliaj --- Ne Gjirokaster gjerat jane tensionuar. Nje grup qytetaresh banore te ndertesave tradicionale e monument kulture po protestojne. Ata kane shkuar ne gjykate...

URBANICIDI ! SHKUPI 2014, DHE RREZIKU I TURBO-KULTURES!

Arkitektët e sotem ne Shkup ju përkulen presionit te projektit reaksionar te rimodelimit politik te qytetit! Por arkitektët moderniste qe e ringjallen Shkupin nga rrenojat...

Të vërtetat e Bulevardit të Ri të Tiranës/Besnik Aliaj çmonton shfaqjen...

Nga Besnik Aliaj Sot, pas shume ditesh heshtje per shkak te motit te acarte dhe gripit qe coi ne kolapsin e plote te shtetit dhe...

Besnik Aliaj: Erion Veliaj ushtari i oligarkëve të ndërtimit dhe medias

Nga Besnik Aliaj Dje, me 29 Dhjetor 2016, Erion Veliaj ja doli te "miratoje" ne shkelje te plote te ligjit dhe kushtetutes, planin urbanistik te...

Besnik Aliaj refuzon pjesmarrjen në seancen ilegjitime të Keshillit Bashkiak për...

Nga Besnik ALIAJ Te premten e kaluar administrata e Keshillit Bashkiak ne emrin tuaj na dergoi nje ftese per takim me hartuesit e planit te...