Home Tags Biznesi i vogel

Tag: biznesi i vogel

Bizneset me xhiro 2 milion lekë në skemën e TVSH-së, ja...

Duke filluar nga data 1 prill i vitit të ardhshëm, bizneset që kanë qarkullim vjetor më të madh se 2 milionë lekë do të...

Tatimet u kërkojnë bizneseve të deklarojnë pagat reale

Pas kontrolleve në terren, tatimet, që janë në kulmin e aksionit anti-informalitet, e kanë përqendruar vëmendjen tek deklarimi i punonjësve dhe pagave reale të...

Basha: Nesër fillojmë turin e takimeve me biznesin e vogël

Kreu i opozitës, Lulzim Basha doli në një konferencë për shtyp mesditën e sotme dhe njoftoi nisjen nga ana e opozitës, të një turi...

“Lapsi”: Lexoni sa bukur fliste Rama kur e hoqi taksën e...

Kur krahason premtimet e Edi Ramës në fushatë, me justifikimet që jep pasi vjen në pushtet, gjen perla. Për shembull, kur hoqi Taksën mbi...

SI MUND TE BEHET PERFSHIRJA E BIZNESIT TE VOGEL NE SKEMEN...

Nga Zef Preci Ditet e fundit personalisht jam perfshire modestisht ne debatin publik rreth propozimit me te fundit te qeverise per perfshirjen e biznesit te...

Vasili: Kryeministri gjymtyrë e oligarkisë vret biznesin e vogël.

Petrit Vasili tashme eshte bere nje ze i fuqishem opozitar anti Rama dhe shfrytezon edhe njohejn personale me kryeminsitrin te cilit i njeh te...

Qeveria po planifikon të rikthejë taksën e biznesit të vogël?!

Ministria e Financave, në paketën fiskale të vitit 2018 po merr në konsideratë që të rivendosë taksën për biznesin e vogël, në kufirin e...

Lapsi.al: Shtrenjtimi i jetës në Tiranë me Veliajn kryebashkiak

Njësoj siç veproi më 30 dhjetor të vitit 2015, kur kaloi në Këshillin Bashkiak vendimin për të rritur çmimin e biletës së transportit urban...

Pas rritjes së pagës minimale, ja sa bëhet paga maksimale dhe...

Pavarësisht kundërshtimeve të biznesit, qeveria e ka vendosur tashmë që pagën minimale ta bëjë 24 mijë lekë, nga 22 mijë lekë që ishte më...

Buxheti i Tiranës 2017: Taksat e reja që do të paguajnë...

3.3 milionë euro për të parkuar; 5 milionë euro për zënien e hapësirës publike; 6.3 milionë euro për taksën e arsimit; 16 milionë euro...