Home Tags Britania e Madhe

Tag: Britania e Madhe

Rusia dëbon 23 diplomatë britanikë nga Moska

Rusia ka përshkallëzuar më tej tensionet ndaj Londrës, ndërsa të shtunën ka marrë vendimin për të dëbuar 23 diplomatë britanikë nga Moska. Ky veprim vjen...

Nis ofensiva ndaj shqiptarëve në Angli pas thirrjes së zv.ministres së...

Ka krijuar polemika deklarata e zv.ministres së Mbrotjes për mediat britanike se Britania e Madhe po sillej shumë butë me shqiptarët që shkonin atje...

HAZEL JONES, VAJZA ME DY ORGANE GJENITALE: FOTO

Hey njoftoni të gjithë ata që gjithmonë kanë dashur të bëjnë dashuri me dy femra në të njëjtën kohë se: duhet të lidhen me...

Dezertimi i komandove shqiptarë, reagon ambasada britanike

Katër komandot e Forcave të Armatosura, Ylber Tokrri, Aleksandër Shkulaku, Klevis Lamkaj dhe Reni Ajazi, do t’i nënshtrohen një gjyqi ushtarak në rast se...

Kërcënimi i ri i ISIS: Princin George do e vrasim në...

ISIS ka kërcënuar se do të vrasë princin George në shkollën e tij. Mesazhet për vilën që i referohen familjes mbretërore janë zbuluar në...

Shefi i “MI5” jep alarmin: Jemi përballë një kërcënimi intensiv terrorist

Shërbimet britanike të inteligjencës po përballen me një sfidë intensive nga terrorrizmi. Kështu deklaroi shefi i “MI5”, Andrew Parker, i cili tha se aktualisht...

Britania është duke u përgatitur për luftë me Penianin!

Britania është duke u përgatitur për luftë me Korenë e Veriut, si potencial për konflikt të armatosur ndërmjet Phenianit dhe Uashingtonit. Derisa Donald Trump dhe...

Alarmohet NATO, reagimi i minutës së fundit

A është Rusia, siç pohon SHBA-ja, kundër një marrëveshje të rëndësishme për çarmatimin? Dhe nëse po, a duhet NATO-ja të reagojë ndaj saj? Për...

Nga sot në Amerikë dhe Britani hyn në fuqi ligji i...

Ka hyrë në fuqi ndalimi i laptopëve dhe tabletave në bagazhet e kabinës për fluturimet nga Turqia dhe disa vende të Lindjes së Mesme...

Tronditese, 11-vjeçarja sjell në jetë fëmijën e saj të parë

Një vajzë e moshës 11 vjeçare është bërë nëna më e re në Britaninë e Madhe. Vajza, emri i së cilës është mbajtur sekret,...